Scrigroup - Documente si articole

     

HomeDocumenteUploadResurseAlte limbi doc
BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

ēkaģeogrāfijaķīmijaBioloģijaBiznessDažādiEkoloģijaEkonomiku
FiziskāsGrāmatvedībaInformācijaIzklaideLiteratūraMākslaMārketingsMatemātika
MedicīnaPolitikaPsiholoģijaReceptesSocioloģijaSportaTūrismsTehnika
TiesībasTirdzniecībaVēstureVadība

Vītais paris

fiziskās



+ Font mai mare | - Font mai mic



DOCUMENTE SIMILARE

Jaņmuižas Profesionalas vidusskolas

Vītais paris

Vīto paru kabeļi iedalas ekranizētos – neekranizētos, un mīkstajos - cietajos kabeļos, kuri sastav no astoņiem vara vadiem, kas savīti pa divi četros paros ar noteiktu vijuma soli. Maksimalais garums vīta para kabelim starp divam iekartam ir 100 metru. Vīta para kabeļi iedalas:
        a) UTP – kabeļi. Tie ir neekranizēti kabeļi, kas sastav no četriem neekranizētu vadu pariem ar kopēju izolaciju, un tos visbiežak pielieto darbastaciju savienošanai horizontalas kabeļu struktūras. Šie kabeļi ir visbiežak izmantotie veidojot jaunas, vai papildinot jau esošas instalacijas.
        b) FTP vai SFTP – kabeļi. To pamata ir neekranizēti četri pari ar kopēju ekranu no metala folijas. Šie kabeļi ir ieteicami un ir ļoti efektīvi mazas un vidējas kabeļu struktūras, kuras ir palielinats elektromagnētiskais fons.
        c) PiMF – kabeļi. Tie ir jaunas tehnoloģijas kabeļi ar dubultu ekranu, kuros katrs paris ir ekranizēts ar metala foliju, bet kopējais ekrans ir izveidots no smalka vara sietiņa līdzīgi ka tas ir koaksialajam kabelim.
    Cietajiem kabeļiem katra dzīsla sastav viena centrala vara vada. Savukart mīkstajiem kabeļiem katra dzīsla sastav no daudziem smalkiem savītiem vara vadiņiem. Mīkstajiem kabeļiem dzīslas ir mazaka diametra neka cietajiem. Līdz ar to mīkstie vadi bieži lokot nelūst, ir elastīgaki un ir ērtak (vieglak) ar viņiem stradat, ja salīdzina ar cietajiem kabeļiem.
    Vīta para kabelis pēc izskata atgadina telefona tīkla kabeļus. Atšķirība ir ne tikai cena, bet arī darbība, jo datu parraide izvirza ļoti stingras prasības pret kabeļu sistēmas kvalitati. Piektas kategorijas vīto paru kabeļu sistēmas pašreiz ir tas ko rekomendēju izmantot katra tīkla kabeļu struktūra. Piekta kategorija ir industrijas standarts, kas nosaka kabeļu sistēmas parametrus, kas garantēs jūsu kapitalieguldījumu drošību vismaz 5 gadiem un ļaus izmantot to 10, 100 vai 1000 Mb/s lieliem datu parraides atrumiem. Datu parraides atrums atsevišķos gadījumos, izmantojot tikai un vienīgi augstas kvalitates UTP 5. kategorijas kabeļus, var sasniegt līdz pat 1Gb/s. Tomēr prakse rada, ka reali šis atrums ir ap 100Mb/s pie nosacījuma, ka tīkla kartes, kabeļi, spraudņi, rozetes utt., ir vienas standartiem atbilstošas klases. Eksistē vēl arī 5e kategorija, jeb ta saucama uzlabota 5. kategorija (5+), 6 un arī 7 kategorijas standarti. Šiem standartiem tapat ka 5. kategorijai ir 4 pari, bet atšķiras tikai ar datu parraides frekfencēm.
    Kabeļiem galos izmanto RJ-45 tipa spraudņus. 10 un 100 Mb/s tīklos izmanto tikai divus parus (1,2,3 un 6 vadu). Parējie divi pari tiek izmantoti tikai duplex– datu parraides režīma.
    Arī paru izvietojumam spraudnī ir svarīga nozīme
    Mīkstajiem kabeļiem tie ir nedaudz savadaki neka cietajiem kabeļiem. Tas izskaidrojams ar kabeļa dzīslu īpatnībam.



Specialais standarts Electronic Industries Association and Telecommunications Industries Association (EIA/TIA) 568 Commercial Building Wiring Standard nosaka UTP piecas kategorijas:

kategorija. Tradicionalais telefona kabelis, pa kuru var parraidīt tikai runu, bet ne datus. Vairakums telefona kabeļu, kuri bija ražoti līdz 1983. gadam, attiecas uz 1. kategoriju.

kategorija. Kabelis, kurš ir spējīgs parraidīt datus ar atrumu līdz 4 Mbitiem/sek. Sastav no četriem vītiem pariem.

kategorija. Kabelis, kurš ir spējīgs parraidīt datus ar atrumu līdz 10 Mbitiem/sek. Sastav no četriem vītiem pariem. Paredzēts ka datu, ta arī balss parraidei.

kategorija. Kabelis, kurš ir spējīgs parraidīt datus ar atrumu līdz 16 Mbitiem/sek. Sastav no četriem vītiem pariem.

kategorija. Kabelis, kurš ir spējīgs parraidīt datus ar atrumu līdz 100 Mbitiem/sek. Sastav no četriem vītiem pariem.

Kabeļa izvēle

Izvēloties kabeli, vajadzētu vispirms atbildēt uz šiem jautajumiem:

Kada ir planota tīkla trafika intensitate?

Kadas ir prasības datu aizsardzībai?

Uz kadu maksimalu garumu ir jastiepj kabelis?

Kadiem raksturojumiem ir jaatbilst kabelim?

Cik daudz līdzekļu ir izsniegts projekta realizacijai?

Jo labak kabelis ir aizsargats no arējiem un iekšējiem elektriskiem traucējumiem, jo talak un ar lielaku atrumu tas varēs parraidīt datus. Taču, jo lielaki ir kabeļa parraides atrums, kvalitate un aizsargatība, jo dargaks tas ir.

Pērkot kabeli (ka arī jebkurus citus sistēmas komponentus), Jums ir jaatrod kompromiss starp ta cenu un raksturojumiem. Ja, stradajot liela uzņēmuma, Jūs izvēlējaties samēra lētu kabeli, vadība būs apmierinata ar samēra nelielam izmaksam, taču drīzuma Jūs pamanīsiet, ka lokalais tīkls nenodrošina nedz augstu datu parraides atrumu, nedz to drošu aizsargzības līmeni.

Kabeļu sistēmai ir jaatbilst tas lietošanas apstakļiem. Prasības, kuras izvirza nelielas firmas, var stipri atšķirties no prasībam no lielo uzņēmumu, piemēram, banku puses.

Faktoru, kuri ietekmē kabeļa cenu un caurlaidspēju, skaita ietilpst:

Montažas vienkaršība.

Cik vienkarša ir kabeļa montaža? Nelielos tīklos ar nelieliem attalumiem, kur datu aizsardzības problēma nav pati galvena, vilkt resnu, cietu un dargu kabeli, iespējams, nav lietderīgi.

Ekranēšana.

Kabeļa ekranēšana noved pie ta sadardzinašanas, bet neskatoties uz to, gandrīz jebkurš tīkls izmanto vienu no ekranēta kabeļa formam. Jo vairak ir traucējumu kabeļa vilkšanas vieta, jo vairak ir nepieciešama ekranēšana. Plenuma kabeļa vilkšana ievērojami palielina projekta cenu.

Šķērstraucējumi.

Šķērstraucējumi un arējie trokšņi var izsaukt nopietnas problēmas lielajos tīklos, kur kritiskais jautajums ir datu aizsardzības jautajums. Lētie kabeļi ir vaji aizsargati no arējiem elektriskiem laukiem, kurus ģenerē elektrovadi, dzinēji, releji un radioraidītaji.

Parraides atrums (daļa no caurlaidspējas)

Parraides atrumu mēra megabitos sekundē (Mbit/s). Vara kabeļiem šodien vispopularaka vērtība ir 10 Mbit/s, kaut gan pēdējie standarti ļauj parraidīt datus ar 100 Mbit/s un lielaku atrumu.

Resnais koaksialais kabelis parraida signalus uz lielakiem attalumiem, neka tievais. Taču ar to ir sarežģītak stradat.

Pa optisko kabeli dati tiek parraidīti ar atrumu vairak par 1 Gbit/s, taču ta montažai ir vajadzīgas specialas iemaņas, turklat, tas ir salīdzinoši dargs.

Cena.

Kabeļu cena, kuri nodrošina augstu aizsardzības pakapi, parraidot datus lielajos attalumos, ir daudz augstaka par tieva koaksiala kabeļa cenu, kurš ir viegls montaža un ekspluatacija.

Signala novajinašana.

Signala novajinašana – iemesls, kurš ierobežo maksimalo kabeļa garumu, jo ievērojami novajinats signals var netikt atpazīts pieņemoša datora. Dažadu tipu kabeļiem ir dažadi maksimalie garumi. Vairakums tīklu izmanto kļūdu parbaudes sistēmas: kad pieņemtais signals ir izkropļots, tie pieprasa atkartoto parraidi. Taču tam ir vajadzīgs papildus laiks, kas samazina kopējo tīkla caurlaidspēju.

Kabeļu salīdzinašana

Raksturojums

Tievs koaksialais kabelis (10Base2)

Resns koaksialais kabelis (10Base5)

Vītais paris (10BaseT)

Optiskais kabelis

Para cena

Dargaks par vīto

Dargaks par tievo koaksialo kabeli

Pats lētakais

Pats dargakais

Efektīvais kabeļa garums

185 m

500 m

100 m

2 km

Parraides atrums

10 Mbit/s

10 Mbit/s

4-100 Mbit/s

100 Mbit/s un augstaks (vairak par 1 Gbit/s)

Elastība

Diezgan elastīgs

Mazak elastīgs

Pats elastīgakais

Neelastīgs

Montažas vienkaršība

Vienkaršs montaža

Vienkaršs montaža

Ļoti vienkaršs montaža; var novilkt celtniecības laika

Vienkaršs montaža

Pakļautība traucējumiem

Laba aizsardzība no traucējumiem

Laba aizsardzība no traucējumiem

Pakļauts traucējumiem

Nav pakļauts traucējumiem

Īpašas īpatnības

Elektroniskie komponenti ir lētaki, neka vītam parim

Elektroniskie komponenti ir lētaki, neka vītam parim

Tas pats talruņa vads; bieži novelk celtniecības laika

Parraida runu, video un datus

Rekomendēja-mais pielietojums

Vidējie vai lielie tīkli ar augstam datu aizsardzības prasībam

Vidējie vai lielie tīkli ar augstam datu aizsardzības prasībam

UTP – nelieli lēti tīkli; STP – jebkura izmēra Token Ring

Jebkura izmēra tīkli ar augstam prasībam pret parraides atrumu, aizsardzības līmeni un datu veselumu



Politica de confidentialitate | Termeni si conditii de utilizare



DISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 3160
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2024 . All rights reserved