CATEGORII DOCUMENTE |
Bulgara | Ceha slovaca | Croata | Engleza | Estona | Finlandeza | Franceza |
Germana | Italiana | Letona | Lituaniana | Maghiara | Olandeza | Poloneza |
Sarba | Slovena | Spaniola | Suedeza | Turca | Ucraineana |
DOCUMENTE SIMILARE |
|
Stress mūs var parsteigt visdaadakajas situacijas gan darba, gan atpūta, gan personīgaja gulta, kur, ķiet, valda viena vienīga miera osta.
Kas ir stress, un ka tas rodas?
Stress ir izmaiņas organisma ka atbildes reakcija uz jebkuru arējas vides stimulu: gaismu, troksni, mīmiku, vardiem, notikumiem utt.
Mūsu ikdiena kadas situacijas prasības vai uzdevumi mums ķiet par smagu un mums trūkst resursu, lai tiktu gala ar notiekoo. Taču stress var rasties arī tad, ja situacija ilgstoi ir vienveidīga un nemainas (vienmuļ darba temps, konflikti ģimenē u.c.). Tomēr mēs esam tik daadi, ka vienu negaidīta situacija satrieks, bet citam liks darboties ar dubultu sparu. Tomēr ilgstos stress ir organismam kaitīgs, jo tas var izraisīt daadas slimības.
Īslaicīgs stress- pirms eksamena, uzstaanas, atbildīga lēmuma pieņemanas var radīt īslaicīgas izmaiņas uzvedība un organisma, piemēram, sirds un asinsvadu sistēmas traucējumus, paaugstinas asinsspiediens. Uztraukuma cēlonim beidzoties, pariet arī veselības traucējumi.
Hronisks stress- nodara daudz lielaku kaitējumu. Der zinat, ka daudzi cilvēki, kuri nav apmierinati vai gandarīti ar savu dzīvi, ikdiena piedzīvo pastavīgu stresu un to pat var nepamanīt tik ļoti viņi ir pieradui pie neparejoas spriedzes. Tiei tapat ir ar darbiniekiem, kuri ilgstoi neizmanto atvaļinajumu viņiem ķiet normali, ka jastrada un arī jadzīvo nemitīga spriedzes reīma. ados gadījumos biei vien nav iespējams konstatēt robeu, kad īslaicīgs stress pargajis hroniska. Cilvēks pēkņi pamana, ka viņ biei slimo, jo imūnsistēma vairs nespēj nodroinat organisma aizsargfunkcijas, viņam ir slikts garastavoklis, paradas organisma reakcija, ko grūti izskaidrot pēkņas sirdsklauves, svīana, sapes vai temperatūra, kuras cēloni nevar atklat uzreiz. Visbieak iespējami gremoanas traucējumi, neregulara vēdera izeja, sapes pakrūtē un vēdera. Nereti tiei stress ir aptaukoanas iemesls, jo daudziem cilvēkiem uztraukums liek ēst vairak, arī smadzenes ada situacija reaģē, dodot ķermenim komandu uzkrat taukus. Tas saistīts ar hormonalam izmaiņam stresa ietekmē.
Ka noteikt, ka stress ir klat?
Par to liecina garastavokļa vai uzvedības maiņa cilvēks kļūst kaķīgs, kliedz vai, glui pretēji, noslēdzas sevī, neko nestasta, neizlēmība, lēnaks darba temps, nespēja tikt gala ar pienakumiem.Atcerieties, ka darba devēja tiesisks pienakums ir darba nodroinat veselības aizsardzību un droību, tai skaita aizsardzību pret stresu. Tas nozīmē, ka jaidentificē stresa iemesli, janovērtē risks un javeic pasakumi spriedzes novēranai. Savukart darbinieka pienakums ir informēt vadību par to, kas darbavieta ietekmē viņa veselību un droību. Galu gala katrs pats pirmam kartam ir atbildīgs par savu veselību.
Ko darīt?
Fakts, ka stress ir mūsu ikdienas sastavdaļa, nenozīmē, ka mums tam japakļaujas.
apzinoties un novērot stresa faktorus, dzīve kļūst mierīgaka. Jau planojot savu ikdienu, iespējams izvairīties no stresa. Tas attiecas arī uz haotiķiem, kuri apgalvo, ka planoana viņus nogalina. Apzinoties, cik daudz dienas laika iespējams paveikt un kada secība iecerēto izdarīt, spriedze mazinasies.
der noskaidrot, kas tiei jums palīdz parvarēt stresu. Ne katram ta var būt meditacija, aha spēlēana vai aktīva atpūta sporta zalē. Ja cilvēkam ir hronisks stress, joga vai citi lēnas relaksacijas paņēmieni var tikai pastiprinat spriedzi. Tas notiek tapēc, ka fiziski saspringtu un emocionali parkairinatu cilvēku organismu nevar piespiest atpūsties un nomierinaties pēc pasūtījuma. Iespējams, viņiem vislabakais veids, ka atbrīvoties no nemiera, ir lēkt ar gumiju, spēlēt basketbolu vai izladēties autuvē. Starp citu, kustības palīdz samazinat stresa hormonus, ne velti daudzi rītos vai vakaros skrien. Taču tikpat iespējams, ka daļai stresa makto palīdzēs intelektualas nodarbes - brids vai aha spēle.
lai neķertos uzreiz pie medikamentiem, ieteicams lietot antioksidantus C vitamīnu, beta karotīnu, kvieu dīgstus, kas mazina stresa negatīvas sekas.
mainīt dzīvesveidu: bieak vingrot, pēc iespējas mazak lietot alkoholu, ierobeot smēķēanu, parskatīt ēanas paradumus!
mainīt attieksmi pret savu dzīvi; mainīt domaanu. Lai kas arī notiktu, vajag vismaz piespiest sevi uztvert to ka jaunu un pozitīvu izaicinajumu, apzinati izravēt negatīvas emocijas, mazak sūkstīties, jo pasaule jau nemainas, bet mēs pai esam tie, kuri ļauj uztraukties, pakļaujoties emocijam.
No ka jauzmanas?
Nereti cilvēks ir ticis gala ar stresa situaciju, nomierinajies, taču organisms pēkņi reaģē saslimstot. Tas notiek tapēc, ka organisms apjūk miera situacija, tam vairs nav jamobilizē visi spēki, nereti balansējot uz izturības robeas. Tiei pēc spriedzes (arī ja ta ir neilga) visbieak arī saslimstam, jo organismam vairs nav jaapslapē tas problēmas, kuras būtu traucējuas pardzīvot stresa situaciju. Jazina, ka hroniska stresa gadījuma īs kaites tik un ta paradas.
Sieviete un stress.
Mūsdienu sievietei ik dienas nakas būt visdaadakajas lomas - viņa vienlaikus ir mate, sieva, algota darbiniece, majsaimniece, meita, draudzene utt. Cenoties visu apvienot, sieviete pakļauj riskam savu veselību, jo, stresam turpinoties ilgaku laiku, iespējama organisma imūnsistēmas pavajinaanas vai pat sabrukana. Arste psihoterapeite ermēna Sondersa gramata iztirza izplatītakos mūsdienu sievietes stresa cēloņus un piedava iedarbīgas metodes, ar kuru palīdzību no stresa atbrīvoties. Viņa aicina apzinaties, ka veselība liela mēra ir atkarīga no sievietes paas un viņas prasmes saskatīt savas problēmas un atbilstoi rīkoties. Uz sievietēm negatīvais stress iedarbojas nekavējoties tada brīdī sievietes zaudē seksualo enerģiju. Uz vīrieti stress sakotnēji iedarbojas pozitīvi enerģija pieaug. To pētnieki saista ar laikiem, kad vīrieu dzimums pirms jaunas paaudzes radīanas aizstavēja savu teritoriju. Taču, ja stresa spiediens nemazinas, vīriea potence pakapeniski sak zust. Sievieu psihi visvairak sagrauj nedroība, vīrieu pazemojumi un tas, ka viņu veikums sabiedrība netiek novērtēts.
Izmantota literatūra
1. Sondersa .. Sieviete un stress Zvaigzne ABC 2002. 280.lpp.
2.https://www.google.lv/search?hl=lv&q=Stress&btnG=Google+mekl%C4%93%C5%A1ana&meta (skatīts 09.12.08.)
Politica de confidentialitate | Termeni si conditii de utilizare |
Vizualizari: 1721
Importanta:
Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2024 . All rights reserved