Scrigroup - Documente si articole

     

HomeDocumenteUploadResurseAlte limbi doc
BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

ēkaģeogrāfijaķīmijaBioloģijaBiznessDažādiEkoloģijaEkonomiku
FiziskāsGrāmatvedībaInformācijaIzklaideLiteratūraMākslaMārketingsMatemātika
MedicīnaPolitikaPsiholoģijaReceptesSocioloģijaSportaTūrismsTehnika
TiesībasTirdzniecībaVēstureVadība

„Audi” automobiļi

tehnika



+ Font mai mare | - Font mai mic



DOCUMENTE SIMILARE



„Audi” automobiļi.

Projekta mērķis – iepazīties un iepazīstinat parējos ar vienu no popularakajam auto markam – Audi.

Tēmu izvēlējos, jo pašam patīk un interesē tehnika.

Darba apskatīta Audi rašanas vēsture, attīstība. Sniegts neliels ieskats jaunakajos sasniegumos.

Satura radītajs:

Firmas parstavēta nozare.

Firmas attīstības vēsture

Augusts Horhe

HORCH & Co

Autosports

„Audi” automašīnu evolūcija

Secinajumi

Ļoti interesants fakts nobeiguma!!!

Izmantoto uzziņas avotu saraksts

Firmas parstavēta nozare.

„Audi” ir uzņēmums, kas nodarbojas ar mašīnbūvi. Mūsdienas ta ir ļoti nozīmīga un aktuala nozare tadēļ, kad sabiedrības ikdiena ir ļoti aktīva un saspringta. Ta nav iedomaja bez mobila telefona, datora un , protams, bez automašīnas.

Pasaulē šodien ir ļoti daudz un dažadas automašīnu firmas, kuras spēj cita ar citu vienlīdz labi konkurēt. Ja, konkurence ir liela šaja nozarē. Par piemēru var paņemt to pašu Vaciju – vienu no pasaules lielvalstīm, ja runa iet par automašīnu ražošanu. Vacija tiek ražotas vairakas pazīstamas automašīnu markas, piemēram, „Mercedes”, „BMW” un citas. Šīs firmas sava starpa cenšas cīnīties par pēc iespējas labaku vietu tirgū, jo katrs jau grib preci realizēt pēc iespējas vairak un izdevīgak.

Vacu automašīnu 'Audi' oficialais izplatītajs Latvija ir SIA 'Auto Rīga'

2002.gada vasara notika 'Auto Rīga' īpašnieku maiņa un par uzņēmuma vienīgo īpašnieku kļuva 'Moller Bil', kas ir 'Audi' un 'Volkswagen' grupas auto importētajs Norvēģija. 2002.gada sakuma 'Auto Rīga' saka darbību jaunaja autocentra 'Audi Centrs Rīga'.

Firmas attīstības vēsture

Jau pirms 19./20. Gadsimta mijas vairak neka trīs duči kompaniju Vacija ražoja automašīnas. Viena no tam bija August Horch & Cie, kas bija dibinata 1899.gada 14.novembrī. Tas dibinatajs bija viens no pionieriem dzinēju izgudrošana – August Horch (1868 – 1951). Viņa aizrautība un uzņēmība palīdzēja dzimt leģendai – 1901.gada jau varēja izmēģinat pirmo Horch automobili. Līdz 1918.gada beigam bija saražoti vairak ka 9100 apmēram 15 dažadu modeļu Horch spēkrati, kasaizsaka spēcīgakas autobūves tradīcijas Vacija.

1909.gada tika nolemts uzņēmumu paplašinat. Ka jauna marka paradījas Audi, kuras varda šaja gada tika  pardēvēts viss uzņēmums.

Krasaina vēstures epizode saistas ar jaunas markas nosaukuma rašanos. August Horch dalas atmiņas, par to, ka viņi kopa ar kolēģiem nomacoša klusuma domajuši nosaukumu jaunajam modelim. Sasprindzinajums jau kļuvis mokošs, jo idejas viena pēc otras noraidītas. Un tad dzīvokļa saimnieka dēls, kuram atļauts klusi jo klusi  gatavot macību stundas, līdzīgi vulkana izvirdumam meties pie tēva ar latīnisku saucienu “audiatur et altara pars…   Tēvs, vai Audi neskan labak?” Vaciska uzvarda  Horch (tulkojums – klausies) latīniska versija Audi kļuva par jauna modeļa skanīgo nosaukumu.

Jauna marka Audi uz Eiropas ceļiem paradījas 1910.gada. Tatad „Audi” ir dibinats 1910. gada. Kopš ta pirma izbrauciena turpinas nepartrauktas attīstības virzība – pa spirali, gluži ka nu jau visa pasaulē pazīstamaja Audi četru riņķu zīmē. Ta kopš 1932.gada ir uzņēmuma Auto Union AG simbols – katrs no apļiem simbolizē četrus autobūves uzņēmumus Audi, DKW, Horch un Wanderer. Tie apvienojas, lai radītu dažadu klašu automobiļus divdesmita dasimta cilvēkiem, mašīnas, kuru devīze cauri trauksmainajam divdesmitajam gadsimtam nav mainījusies. DKW bija pats lētakais modelis ar divtaktu motoru, savukart, Horch tika ražots pat ar V – 12 cilindru dzinējiem.
“Vorsprung durh Technik” – parakums tehnika joprojam ir un būs Audi attīstības lozungs.

2002. gada maija Audi AG tika iekļauta jaunizveidota nodaļa ABG (Audi Brand Group) kopa ar SEAT un Lamborghini. Tas ir viens no pirmajiem soļiem VW koncerna reorganizacija.

Augusts Horhe

(August Horch).

Augusts Horhe piedzima 1868. gada 12. oktobrī Vinningeha pie Mozeles, nabadzīga kalēja ģimenē. Jau trīspadsmit gadu vecuma zēnam vajadzēja pamest skolu, lai palīdzētu tēvam un nopelnīt iztiku. Sešpadsmit gadu vecuma viņš iekartojam darba vagonrūpnīca Geidelberga, kur strada fiziski smagu darbu - ar kuvaldu dzen ķīļus vilcienu riteņos. Īsa laika viņš nomainīja vēl vairakas darba vietas.

Neparprotami tieši šaja laika Horhe sava rakstura iegūst tadas īpašības ka mērķtiecība, neatlaidība un stūrgalvība. Tikai divdesmit gadu vecuma viņš pirmoreiz iegūst iespēju nopietni macīties. 1888. gada rudenī, nokartojot eksamenus, viņš iestajas Saksijas inženieru skola.

Pēc macību beigšanas Horhe stradaja metalurģijas uzņēmuma Rostoka, bet pēc tam Leipcigas kuģubūves firmas konstruktoru biroja, kur nodarbojas ar kuteru dīzeļdzinēju konstruēšanu. Tieši šeit, Leipciga, viņš pirmoreiz ieraudzīja automobīli Benz-Velo. Tas atstaja uz viņu tadu iespaidu, ka viņš uzrakstīja vēstuli Karlam Benzam ar lūgumu pieņemt viņu darba. tbildes vieta viņam pienaca uzaicinajums uz Manheimu, kur Horhe ieguva ražošanas vietu uz trim gadiem. Taču galu gala smagais raksturs dara savu. “Tētiņš Benzs”, ka viņu saukaja Horhe, bija parak konservatīvs lai būtu jaunas ražošanas šefs. Tik ļoti gribējas pašam pamēģinat spēkus auto konstruēšana, vēl jo vairak tadēļ, ka aiz muguras bija jau trīs pieredzes pilni gadi autobūvē.

HORCH & Co

Nodrošinajis finansialo pusi, Horhe Erenfelda, pie Ķelnes, nodibinaja firmu A.HORCH & Co. Sakuma kompanija darbojas 11 štata darbinieki. Neskatoties uz to, 1900. gada no uzņēmuma izripoja pirma automašīna. Ta bija apbruņota ar 2-cilindru motoru un 4-5 zirgspēkiem jaudas, ka arī izcēlas ar kluso un vienmērīgo gaitu – Horhe ļoti centas parspēt savu skolotaju. Mašīnas dzinējs bija izvietots priekšpusē, bet ar adas siksnam tika savienots ar aizmugurējiem riteņiem. Atrumkarba bija sabloķēta ar galveno atrumu, un tas bija ļoti drosmīgs solis tam laikam. Virsbūve tika pasūtīta kada Ķelnes darbnīca. Tads bija vēlak slavenas firmas sakums.

Pēc diviem gadiem tika izlaists Horch Type 2, nu jau ar kardanu. Divcilindru motors attīstīja 10-12 zirgspēku jaudu un pie ta izstrades Horhe bija uzaicinajis spējīgu inženieri Frici Zeidelu (Fritz Seidel). Pēc otra modeļa dzimšanas firma parcēlas uz Reihenbahu. Horhe pa to laiku cītīgi stradaja pie treša modeļa konstruēšanas, kas bija iecerēts ar četru cilindru motoru un 16-20 zirgspēku jaudu.

1903. gada firma parcēlas trešo - pēdējo reizi, šoreiz uz Cvikavu. Horhe ieguva vēl papildu kapitalu, un akciju sabiedrības nekustamais kapitals sasniedza 140 tūkstošus marku - summa, kas taja laika nebija nekada maza. Drīz rūpnīca izlaida ceturto modeli ar 2600 cm³ motora tilpumu un 14-17 zirgspēku jaudu. Automobilis pilnīgi atbilda talaika prasībam - divkarša aizdedze: no magneto un akumulatora, trīspakapju atrumkarba un pneimatiskas riepas.

1906 - 1909. gadam ļoti iecienīts automobilis bija Horch-Z modelis ar 22 zirgspēku jaudu un 2725 cm³ motora tilpumu. Tika izlaisti 307 šī modeļa eksemplari.

1906. gada automobiļi no Cvikavas tika izstadīti Berlīnes un Parīzes autosalonos. Bet gadu vēlak tika izstadīts pirmais sešcilindru Horch ar 8 litru dzinēja darba apjomu un 60 zirgspēku jaudu. Lielo, eleganti apstradato automobili nopirka Javas salas sultans.

Horhe lieliski saprata autosacīkšu lielo reklamas nozīmi. Sacensības pie stūres sēdas slavenais vacu autobraucējs doktors Štoss (Stoss) un pats konstruktors. Kad 1906. gada paradījas modelis ZD ar 4-cilindru (5800 cm2) 40 zirgspēku dzinēju, uz ta šasijas uzmontēja sporta virsbūvi. Šis auto piedalījas sacīkstēs par Prūsijas Hendriha kausu, taču diemžēl neveiksmīgi.

Šī neveiksme vēl vairak pasliktinaja jau ta ne visai sirsnīgas Horhes un akcionaru padomes attiecības. Tie apgalvoja, ka Horhes izgudrojumi ir vienas vienīgas avantūras. Savu lomu nospēlēja arī Horhes stūrgalvīgais raksturs. Ta visa rezultata 1909. gada 19. jūnija firmas dibinatajam nacas to pamest. Viņam tika izmaksata smieklīga kompensacija - 25 tūkstoši reihsmarkas, taja laika, kad Horch-ZD maksa 15 tūkstošus. Otra Pasaules kara laika viņš bija 3 reiha valstsvīru ieredzēts, ka vacu mašīnbūves pamatlicējs. Pēc kara klusi aizgajis pensija viņš nomira 1951. gada 3. februarī Mjunsberga, Bavarija.

Autosports

Audi bagatas motosporta tradīcijas uzsaka Auto Union 1930tajos gados. 15 gadus vēlak Audi paradīja teicamus rezultatus pasaules čempionata rallija, bet 1990-tajos pēc panakumiem braukšana pa apli Stateside Audi dominēja touring un super touring kategorijas motosporta. Kopš 1999. gada Audi koncentrējušies uz enduro sporta sacensībam un guva uzvaru slavenaja Le Mans 24 stundu rallija 2000. un 2001.gada.   Dažas no Auto Union ražotajam sacīkšu mašīnam

Arī mūsdienas Audi izvēlas dubulttaktiku. Ar revolucionaro dīzeļa sporta auto R10 TDI Ingolštates marka piesaka sevi Le Mans un ALMS (American Le Mans-Serie) , kas ir interesantakas sacīkstes autosporta kategorija un dod iespēju inženieriem pielietot visplašakas zinašanas. DTM sacīkstēs Audi startēs ar Audi A4, kas autosporta pieradījis sevi augstakaja līmenī.

„Audi” automašīnu evolūcija

Pirmais Audi tika apgadats ar 4-cilindru 2612 cm3 dzinēju, līdzīgu iepriekšējiem Horha konstrukcijam, kuras viņš izstradaja firmai Horch. Bet atri sekoja jauni 3562 , 4680 un 5720 cm3 dzinēji . Visiem bija ta saucamie simetriskie varsti: ieplūdes varsts stavēja apakša , bet izlaižamais stingri virs ta ' ar galvu leja'

Neatlaidība, ar kuru Augusts Horhs demonstrēja savus automobiļus dažadas sacensības tika atlīdzinata tikai 1911.gada, kad Audi B ar 2,6 L dzinēju auto sacīkstēs par Alpu kausu Austrija nobrauca visu distanci bez soda punktiem. Ņemot vēra visus 'B' sērijas trūkumus, tika izstradats jauns modelis Audi C, kurš tika apgadats ar 4-cilindru 3,5 -litru dzinēju , kura kloķvarpsta griežas uz trim balstiem un bija mazliet novirzīta sanus no cilindru asīm. Parastai koniskai saķerei bija adas berzes virsma . Koka virsbūve uz šasijas ar 2900 vai 3200 mm bazi bija vaļēja ar pagarinatu un smailinatu pakaļējo daļu, kas pēc veidotaju viedokļa , nodrošinaja labaku applūstamību un piedeva strauju arējo izskatu. 1912-1914.gados šis automobilis sasniedza nopietnus rezultatus sacensības par Alpu kausu. Tadēļ tas ir pazīstams ka Alpensieger- ' Alpu iekarotajs'

Līdz karam tika veidots vel viens neliels automobilis '8//28' tipa ar 2071 cm3 dzinēju, kuru turpinaja izlaist arī pēc miera iestašanas. Bet par pašu popularako 20 .gados kļuva 50-spēcīgs ' Audi-K' ar augšējo varstu 3,5 L dzinēju. Pirmais 6- cilindru modelis bija ' Audi-M', kurš tika izlaists 1924.gada. Ta darba apjoms sastadīja 4665 cm3 , bet sadales varpstu pirmo reizi parlika uz augšu. Kloķvarpstai bija 7 balsti, bet cilindru bloku veidoja no alumīnija sakausējuma, taja paša laika cilindru čaulas palika no tērauda. Augšējais sadales varsts tieši iedarbojas uz varstu stieņiem. Visu riteņu bremzes tika apgadatas ar vakuuma pastiprinatajiem. Maksimalais automobiļa atrums sasniedza 120 km/h

Pirmais 8-cilindru 4872 cm3 dzinējs paradījas 1928. gada uz 'R' sērijas automobiļa, kurš saņēma skaļu vardu 'Imperator'. Šī bija pēdēja pašas firmas Audi konstrukcija, kuru drīzuma pievienoja sev cita automobiļu firma DKW.

Jorgen Skafte Rasmussen, firmas DKW dibinatajs , nolēma neveidot pašu spēkiem dzinējus jaunai Audi gammai , bet nopirka no izputējušas amerikaņu firmas Rickenbacker iekartas un izstradnes. Kartējie Audi modeļi paradījas 1929.gada. Tie bija 6-cilindru Dresden un 8-cilindru Zwickau. 1931.gada Audi gammu papildinaja vieglais modelis ' P' uz šasijas DKW ar 4-cilindru ,1123 cm3 dzinēju Peugeot .

1932.gada 4 vacu firmas DKW, Audi, Horch un Wanderer apvienojas automobiļu koncerna Auto Union. Pirmais kopīgas darbības rezultats bija Audi priekšējas piedziņas Front sērija ar 6-cilindru 2257 cm3 augšējo varstu dzinēju Wanderer ,pēc kura sekoja aizmugurējas piedziņas Audi 920 ar 6-cilindru 3281 cm3 dzinēju Horch.

Audi Front ar priekšējo piedziņu bija visu ietilpstošo koncerna Auto Union firmu ' kolektīvais produkts': priekšējas piedziņas ideja masu automobiļiem pieder DKW dibinatajam Rasmussenam , ta 6-cilindru dzinējs bija izstradats firma Wanderer un tika izlaists firma Horch, gatava automobiļa marka bija Audi. Neskatoties uz jaunas konstrukcijas apguves grūtībam , automobilis paradīja sevi no labas puses un tika izlaists līdz 1938.gadam. Priekšējais piekar balstenis bija uz šķērss viram un šķērss atsperes un daudzviet atgadinaja Alvis konstrukciju. Atšķirība no daudziem mazlitražas automobiļiem Front piederēja vidējai klasei. Mašīnas tika apgadatas ar dažadam daudz vietu piekabēm un attīstīja atrumu vairak par 105 km/h .1937.gada Berlīnes autosalona tika demonstrēts elegants trīsvietīgais Front sporta variants . Pēc kara Vacijas teritorija , kur atradas pilsēta Zwickau , ietilpa VDR sastava. Bijuša Audi rūpnīca tika nacionalizēta un taja izlaida ne mazak pazīstamos automobiļus Trabant. Marka Audi uz laiku pazuda, tapēc, ka pēc kara kompanija Auto Union izlaida tikai automobiļus DKW. Tikai 1957.gada paradījas vienīgais modelis ar nosaukumu Auto Union 1000. Nakošaja gada Auto Union pargaja zem kompanijas Daimler Benz kontroles , bet 1964.gada , kad tika uzsakta pareja uz automobiļu ražošanu ar priekšējo piedziņu, palika par Volkswagen koncerna īpašumu. 1965.gada Audi marka atjaunojas. Frankfurtes autosalona tika demonstrēta Audi 1700 ar priekšējo piedziņu un ar augsti ekonomisku dzinēju , kuru izstradaja firma Daimler Benz, kuram saspiešanas pakape bija 11,2 un jauda 72 ZS 1969.gada notika Auto Union un NSU firmu apvienošana un jauna kompanija saka saukties NSU Auto Union. Pēdējas organizatoriskas izmaiņas notika 1984 gada , kad NSU Auto Union pardēvēja vienkarši par Audi. Pēc 1965. gada Audi modeļu gamma paplašinajas - un 70-o gadu sakuma paradījas sērijas '60', '75', '80', un '100'. Izveidotas 1980 .gada pilnpiedziņas modifikacijas quattro vairakkart sasniedza labus rezultatus starptautiskaja rallija , kas nodrošinaja Audi lielu autoritati.

Par pilnpiedziņas vieglo automobiļu izlaišanas iniciatoru bija Audi inženieris Ferdinands Pihs (Ferdinand Piech), kurš uzskatīja šo procesu par tik pat dabīgu, ka pareju no bremžu uzstadīšanas tikai uz aizmugurējiem riteņiem uz bremžu uzstadīšanu uz visiem riteņiem. Pilnpiedziņas masu automobiļu Audi paradīšanas tiek uzskatīta par revolūcijas etapu automobiļu ražošanas attīstība. Par bazi pilnpiedziņas modifikacijam kalpoja standarta automobiļi ar priekšējiem vadošiem riteņiem. Bloka ar parnesumkarbu lika karbu ar diferencialu, kura sadalīja vērpes momentu praktiski līdzīgi uz abam asīm. Tur pat sakuma bija izvietots aizmugurējas piedziņas ieslēgšanas vai atslēgšanas mehanisms . Pirmas pilnpiedziņas Audi tika paredzētas, pirmkart, sporta sacensībam, kur varēja parbaudīt jauno konstrukciju drošību. Uz tam stavēja 5-cilindru dzinēji ar turbo piepūšanu. Ietekmējoties no pilnpiedziņas Audi ,tika atklats jauns virziens sēriju mašīnu veidošana sportam un ikdienas ekspluatacijai.

Šodien Audi izlaiž lielu gammu augsti kvalitatīvu pilnpiedziņas visu klašu vieglo automobiļu ar dzinēju darba apjomiem no 1,4 līdz 6,0 L.

Šadi izskatas mūsdienu daži popularakie „Audi” markas auto

Secinajumi

Koncerns, kas izturējis dažadus parbaudījumus, piemēram, Otro Pasaules karu, bet savu patstavību ir spējis saglabat. Uzņēmums ar samēra krašņu un nevienmērīgu vēsturi,  t. i., uzņēmumam ir gajis ļoti dažadi – dažadas apvienošanas, pavērsieni, nesaskaņas līdzīpašnieku starpa, bet tai pat laika „Audi” pamatlicējs A. Horhe šī uzņēmuma balstus bija ielicis ta, kad „Audi” šobrīd ir viens no vadošajiem automašīnu ražotajiem. Mašīnas ir kvalitatīvas un dizainiski ļoti rūpīgi pardomatas.

Audi ir pazīstams visa pasaulē, turklat izteiksmīga simbolika (četri savērtie apļi) ir „Audi” zīme, kuru pazīst gandrīz visi. „Audi” ir padomajis par visam lietam gan par savu atpazīstamību, gan produkta realizaciju. Viena varda sakot „Audi” ir uzņēmums, kuram ir salīdzinoši sena vēsture, bet es secinu, kad priekša ir vēl ļoti garš ceļš ejams, jo „Audi” tiek laikam līdzi, t.i., doma par nakotnes perspektīvam un jaunu modeļu radīšanu, respektīvi, pielagojas 21. gs. un sabiedrības prasībam – kvalitatei un modernizacijai.

Pieminot ekonomiskos secinajumus, varam secinat, kad Audi doma par savu nakotni. Zinams, kad Audi un Wolksvagen ir nu jau apvienoti koncerni, tas nozīmē, kad tiek apvienoti spēki: zinašanas, pieredze un tehnoloģijas, līdz 2009.gadam attīstība ieguldīti 11,6 miljardi eiro, kas pat ir nedaudz vairak, neka tika planots iepriekš.

80% no minētas summas tuvako piecu gadu laika tiks atvēlēti esošo modeļu modernizacijai un pilnīgi jaunu produktu izstradei; krosovera 'Q7' testi jau šobrīd noris pilna spara, bet nedaudz vēlak gaidams jaunais 'TT', konceptautomobiļa „Nuvolari” idejas turpinajums, kas iecerēts ka atbilde uz BMW 6.sērijas atdzimšanu, un sporta kupeja 'Le Mans'.

2008.gada „Audi” pardevusi 769 893 automobiļus, kas ir par 3,7% vairak neka 2007.gada. Līdz ar to 'Audi' automobiļu pardošana ir palielinajusies jau desmito gadu pēc kartas.
Pieaugumu nodrošinaja labie pardošanas radītaji Ķīna, Japana un Lielbritanija, ka arī veiksmīga jauna A3 modeļa tirdzniecība. 'Audi' vietēja tirgū Vacija pardošanas apjomi samazinajas par 2,4% - līdz 237 786 automobiļiem. Savukart Ķīna 'Audi' automašīnu pardošana palielinajas par 71,5% - līdz 63 531 vienībai. Pašlaik 69% 'Audi' automobiļu tiek eksportēti. 'Audi' preses parstavis norada, ka 'Audi A3' automobiļu pardošana kopš jauna modeļa nodošanas tirgū ir pieaugusi par 20%. Savukart luksusa automobiļa 'Lamborghini' pardošana, pateicoties jaunam modelim, ir trīskaršojusies.

Jaunakie modeļi

Audi A1 Audi Q7 Audi A3 Audi TTS

Ļoti interesants fakts nobeiguma!!!

Visa pasaulē pazīstama 'Audi' logotipa izcelsmes valsts varētu būt Latvija, konkrētak, Latgale.

Visa pasaulē labi zinama 'Audi' logotipa - četru kopa savītu gredzenu - rašanas pirmsakumi meklējami talaja 17.gadsimta, kad Subates apkartnē dzīvoja Baronu Budbergu-Belinhauzenu dzimta, raksta laikraksts 'Latgales Laiks'. Ta ka dzimtas pils atradas Zviedrijas parvaldītas teritorija un bija nepieciešams stirpinat tas pierobežu, Zviedrijas karalis Karlis XIV šai muižnieku dzimtai piešķīra bruņinieku titulu. Kopš ta laika Budbergiem-Belinhauzeniem ir arī savs ģerbonis, kuru rota četri savīti zelta gredzeni uz sarkana fona.

Pagajuša gadsimta 20.gados Budbergi-Belinhauzeni parcēlušies uz Berlīni, kur ticis izveidots koncerns 'Auto Union AG', no kura četram rūpnīcam ('Audi', DKW, 'Horch', 'Wanderer') šobrīd darbojas tikai viena, proti, 'Audi'. Šīs firmas mašīnas rota Baltmuižas grafu ģerboņa gredzeni. Taču, vai tas ir grafu ievedums vai nejauša ģērboņa idejas parņemšana – ir vēl vienas izpētes vērts jautajums.

Atgadinašu, ka visa pasaulē pieņemts 'Audi' logotipa rašanos saistīt ar četru uzņēmumu - 'Audi', DKW, 'Horch', 'Wanderer' - apvienošanos, taču ta līdzība ar Baltmuižas grafu ģērboni ir nenoliedzama.

Izmantoto uzziņas avotu saraksts

„Auto enciklopēdija”, Zvaigzne ABC; Rīga, 2000,

www.audi.lv

www.audi.ru

www.google.lv

www.tvnet.lv



Politica de confidentialitate | Termeni si conditii de utilizare



DISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 3100
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2024 . All rights reserved