CATEGORII DOCUMENTE |
Bulgara | Ceha slovaca | Croata | Engleza | Estona | Finlandeza | Franceza |
Germana | Italiana | Letona | Lituaniana | Maghiara | Olandeza | Poloneza |
Sarba | Slovena | Spaniola | Suedeza | Turca | Ucraineana |
DOCUMENTE SIMILARE |
|
SISTEMATIKA
1778, Carl von Linne, Smaragdinį medio smauglį pavadino Boa canina. Vėliau, po kelių pakeitimų vardas tapo Corallus caninus. Rūis Corallus priklauso boidae eimai ir boinae subeimai. Naujausiais sistematikos duomenimis, pripaintos septynios Corallus rūys: Corallus annulatus, Corallus caninus, Corallus cooki, Corallus cropanii, Corallus grenadensis, Corallus hortulanus ir Coralus ruschenbergerii. Visi ios rūies medio smaugliai turi panaias fizines savybes tokias kaip kibi uodega ir ilgas plonas kaklas. Tačiau Corallus caninus turi didelź galv¹, jo burna yra apsupta karčiui jautriomis duobutėmis, turi labai ilgus dantis ir pagrindinź ali¹ spalv¹, kuri smaragdinį medio smauglį aikiai iskiria nuo ios rūies kitų atstovų. Dėl galvos bendro panaumo su uns galva, danai vadinamas Dog boa, Dog head boa uniagalviu. Tačiau daniausiai vadinamas Emerald tree boa (Smaragdinis medių smauglys) arba tiesiog Emerald.
Corallus caninus kai kur vadinami vietiniais vardais: Azuloa-boia, Boa esmeralda ( J ), Cobra papagio, Cobra verde (Green cobra), Jiboia-verde arba Periquitamboia. Jokios subrūys nebuvo pripaintos apibūdintos, pripainti 5 skirtingų regionų variantai, tipai.
S¹raas sinonimų:
1758m. Boa canina Linnaeus;
1758m. Boa hipnale Linnaeus;
1768m. Boa thalassina Laurenti;
1768m. Boa aurantiaca Laurenti;
1768m. Boa exigua Laurenti;
1824m. Xiphosoma araramboya Wagler in Spix;
1860m. Chrysenis batesi Gray;
1893m. Corallus caninus Boulenger;
1969m. Corallus caninus Stimson.
GYVENAMIEJI REGIONAI
Smaragdinis smauglys gyvena Pietų Amerikos atogr¹ų mikuose nuo pietų Kolumbijos ir pietryčių Venesuelos iki Gajanos valstybės. iuose regionuose per metus ikrenta 1500 mm kritulių. iuo metu Corallus caninus natūralioje aplinkoje aptinkamas iaurės rytų Bolivijoje, rytiniame Peru ir rytiniame Ekvadore.
Iki iol tiktai penki variantai Corallus caninus yra inomi.
Gyvenamoji vieta
GAMTOTYRA
Corallus caninus gyvena beveik iimtinai po storais lapais susisukźs ant akos, tačiau būna pastebimas ir degindamasis saulėje dienos metu, kas ities tūrėtų būti nebūdinga naktiniam gyvūnui. Atėjus nakčiai, pamau iedus atpalaiduoja ir pasiruoia medioklei. Pagaut¹ grobį pasmaugia ir tuomet praryja. uniagalvis sugeba pagauti ir skrendantį grobį. Nors jis ir yra medio smauglys, bet tai nereikia, kad jo maisto racion¹ sudaro skraidantis maistas, tokie kaip paukčiai ar iknosparniai. Tyrimai įrodė, kad daniausias uniagalvio maistas yra smulkūs greiti medių grauikai. Patikrinus kelių tyriamų Corallus caninus skrandius, arnas, buvo nustatyta, kad i 11 grobių, 10 buvo grauikai. Taip pat nustatyta, kad mėgstamiausias smaragdinio smauglio grobis - Oryzomys bicolor (Ryinė iurkė (Rice rat)).
Paprastai, uniagalvis daug valandų praleidia tykodamas grobio, bet jis taip pat gali ir aktyviai medioti, t.y. persekioti grobį. Pasikliaudamas geru regėjimu bei infra raudonais karčio receptoriais, kurie sugeba fiksuoti temperatūros svyravimus net 0,026 C paklaida, jis persekioja lėtai grobį akomis. Danai persekiojimas būna efektyvus.
Ne paslaptis, kad mediotojai patys būna sumedioti. Nurodomas tik vienas smaragdinio smauglio prieas gamtoje (aiku be mogaus) Morphnus guianensis.
Corallus caninus yra danai randamas mediuose ir krūmuose alia upių. I tikrųjų, tai nėra tikra informacija, nes daugiausiai yra tyrinėjamos upių pakrantės, nes dėl finansinių sunkumų retai kas susiruoia į diunglių gilumas. Taip pat ir gaudomi uniagalviai gyvenantys alia upių. Daniausiai sugaunamos patelės, nes jos yra vertingesnės ir yra aktyvesnės nei patinai, danai gyvena emesnėse atograų mikų srityse. Apytiksliai paskaičiuota, kad 2,7 kvadratiniam kilometre gyvena po vien¹ uniagalvį. Taip, tai gana reta gyvatė ir toliau nykstanti. Schulte, 1988 metais tyrinėdamas smaragdinius smauglius gamtoje, nurodė, kad didelź įtak¹ turi jų nykimui vietiniai gyevntojai. Pasak jo, vietiniai gyventojai udo sutiktus uniagalvius dėl neįtikėtino panaumo į nuoding¹j¹ Bothriopsis bilineata. i mirtį neanti angis yra labai nemėgstama vietinių gyventojų ir udoma be jokių pamastymų, kad tai galbūt ne angis, o smauglys.
Bothriopsis bilineata
Natūralioje aplinkoje uniagalviai poruotis pradeda Balandį Liep¹, jauniklius atsiveda Gruodio Balandio mėnesiais. Nėčios patelės natūralioje gamtoje gali būti bet kokiu metų laiku. Nėtumo laikotarpis nuo 150 iki 250 dienų. Gyvavediai. Jaunikliai maitinami drieiukais ir smulkiais grauikais. Jaunikliai gimsta būdami raudonos spalvos ar rausvos smėlio spalvos ir marmurikai ali. Natūralia ali¹j¹ spalv¹ įgauna madaug per metus.
FIZINIS APIBŪDINIMAS
Smaragdinis medių smauglys apibūdinamas kaip gan didelė gyvatė, turinti i onų suspaust¹ kūn¹, ilg¹ kakl¹, kibi¹ uodeg¹ ir palyginus didelź galv¹, kurios formos primena uns galv¹. Suaugusio Corallus caninus nugara yra alios spalvos, tačiau einant link pilvo keičiasi jos atspalvis. Pilvas ir galvos apatinis andikaulis daniausiai būna geltonos spalvos, kartais su aliais takeliais. Pilvo spalva gali būti ir dramblio kaulo spalvos. Jauno uniagalvio nugara būna daniausiai rausvos-rudos, apelsino ar geltonos spalvos. Retais atvejais alios spalvos. Natūrali¹ spalv¹ įgauna praėjus 6-12 mėnesių.
Corallus caninus regionų atskyrimas iek tiek kitoks nei Morelia viridis. uniagalvio fiziniai duomenys beveik identiki iskyrus jų ilgį, kuris gali siekti iki 3 m ( Tuo pačiu naudojuos proga ir atsipraau Richardo, kuris buvo teisingai nurodźs io smauglio ilgį ) ir jie daniausiai atskiriami pagal savo ratus, kurie yra gan aikiai atskiriami nei pvz. medių pitono, kurio spalvine gama gali būti būdinga ir panai dviems ir net tryms regionams. iuo metu yra indentifikuoti ir pripainti penki uniagalvio variantai. Jokia subrūis iki iol nebuvo mokslininkų įvardinta.
Palyginus nesenai, 2000 metais, dėka Kivito ir Wisemano buvo smulkiau pristatyti keli variantai. Vienas variantas yra inomas PATTERNLESS pavadinimu, kitas BRAZILIAN (Brazilikas) variantas. Abu variantai yra labai reti natūralioje gamtoje. Staffordas ir Hendersonas 1996 metais pastebėjo, kad ių variantų onų spalva stokoja baltos spalvos, ratų smulkum¹ ar net ivis jų nebuvim¹. Egzistuoja dar trys plačiau apibūdinti variantai: SURINAME, GUYANA-SHIELD ir AMAZONIAN BASIN. Prie ketverius metus AMAZONIAN BASIN variantas buvo vadinamas BRAZILIAN variantu, tačiau dabar atskirtas ir nederėtų maiyti ių dviejų variantų. iuo metu jie yra pripainti du atskiri skirtingi variantai. Dėl informacijos trūkumo neraysiu apie kitus du variantus, gyvenančius Peru ir Ekvadoro regionuose.
AMAZONIAN BASIN variantas
Gyvenamasis regionas Amazon Basin Emerald, kitaip dar vadinamo Amazonian Basin variantu yra atskirtas kalnais nuo kitų variantų SURINAME ir GYANA-SHIELD. Kaip patikimi altiniai nurodo, is variantas taip pat buvo aptiktas ir Para ir Mato Grosso vietovėse (Brazilijoje) ir Panguana (Peru).
Jokių tikslių duomenų nėra apie ios formos kilmź. Taip pat nėra inoma apie io varianto gyvenamojo ploto pasiskirstym¹. Nurodoma, kad iuo metu jau nesutinkami Amazonės baseino regionuose.
Amazonės smaragdinis smauglys uauga nuo 2m iki 3m. Yra stipresni nei likusieji variantai. Suagź būna ali su ant nugaros baltais trikampiais, kuriuos sujunge itisinė balta juosta. onuose pastebimi nedideli balti takeliai, pilvo spalva viesiai geltona, kartais aukso spalvos. Danai būna tamesesnės alios pagrindinės spalvos nei kiti variantai.
is smauglys yra ypatingai graus, galbūt graiausias - balta, alia ir geltona spalva puikiai dera tarpusavyje, to pasekoje is variantas atrodo labai graiai. AMAZONIAN BASIN variantas yra ramiausias ir labai retais atvejais kerta sutrikdytas, jį lengviau priiūrėti bei auginti nei SURINAME ar GUYANA-SHIELD variantus, dėl to būtent is variantas ir rekomenduojamas auginimui.
BRAZILIAN variantas
Apie BRAZILIAN variant¹ taip pat daug informacijos nėra, spėjama, kad jo gyvenamieji regionai yra iaurės Brazilija ir pietų Surinamas.
Tipikas ių variantų bruoas yra dideli baltos spalvos, panaios į Z raidź, formos ant nugaros. Kitaip nei Amazonės baseino smauglio, pas Brazilik¹jį variant¹ nėra itisinės baltos linijos ant nugaros. Danai turi du didelius baltus takus ant galvos pakauio. Pagrindinė kūno spalva yra viesiai arba tamsiai alia. Pilvos spalva balta pereinanti į viesiai geltona. is variantas labai lengvai atskiriamas nuo kitų variantų. Gamtoje yra ypač retas.
GUYANA-SHIELD ir SURINAME variantai
SURINAME
GUYANA-SHIELD
ie variantai gyvena iaurinėje Pietų Amerikos dalyje (pietų Venesuela, Gajana, Surinamas, Prancūzijos Gviana ir iaurinė Brazilija). GUYANA-SHIELD ir SURINAME variantai yra labai panaūs ir galbūt identiki, labai sudėtinga atskirti iuos variantus, todėl juos apraysiu kartu. Lyginant iuos du variantus, SURINAME variantas pasiymi rykesnėmis spalvomis.
Abu ie variantai uauga nuo 150 cm iki 230 cm. Pagrindinė kūno spalva alia. Baltos dėmelės ant nugaros yra atskirtos viena nuo kitos, trikampio formos. Smarkiai skyriasi nuo aukčiau minėtų variantų - neturi itisinės baltos linijos, Z raidės formų. Pilvo spalva yra baltos spalvos su perėjimu į viesiai gelton¹.
ie du variantai yra kaprizingesni, jais sudėtingiau rūpintis nei Brazilikuoju Emeraldu. Reputacija ių dviejų variantų gadina jų irzlus charakteris ( turi pravardź vilkolakis), todėl jais rūpintis reikia ypač atsargiai, kad ivengti įkandimų. Nesu daug skaitźs apie Corallus hortulanus, tačiau ių dviejų variantų charakteriai tapatinami su io sodų smauglio charakteriu ir netgi teigiama, kad C.hortulanus yra dar agresyvesnis.
Nepaisant blogos reputacijos ių dviejų variantų, kaip bebūtų keista jie yra populiariausi tarp egzotikos mylėtojų negu visi kiti likusieji variantai. Galbūt dėl to, kad jie yra pigiausi ir lengviausiai gaunami.
PATTERNLESS variantas
Ypač retas gamtoje bei apie jį nėra daug informacijos, kadangi net nebuvo uregistruota, kad kas nors būtų juos iveisźs. Pagrindinė kūno spalva tamsiai alia, pilvas baltos spalvos. Buvo aptinkamas Gajanoje ir Suriname.
HIBRIDAI IR SPALVŲ MUTACIJOS
Yra nustatyta, kad gamtoje galimas hibridų atsiradimas, t.y. susiporuoja dvi skirtingos rūys. Pasak Barkerio 1998m, yra nustatyti atvejai, kai Corallus caninus GUYANA-SHIELD varinatai gamtoje susiporuoja su Corallus hortulanus ir Corallus ruschenbergerii. Hibridų palikuoniai paprastai rodo savitus abiejų tėvų poymius.
Corallus caninus x Corallus hortulanus
Dokumentuose hibridiniai palikuoniai minimi kaip Corallus hortulanus, nes yra maai kuo panaūs į uniagalvį. Taip pat Barkeris nurodo vien¹ atvejį, kai nėčia smaragdinio smauglio patelė buvo importuota i Surinamo. Patelė pagimdė atuonis jauniklius, i kurių septyni priminė Corallus caninus, vienas sodų smauglį. Nuodugniau ityrus, nustatyta, kad jauniklis, kuris buvo panaus į Corallus hortulanus elgėsi visikai kitaip, nei Corallus caninus, t.y. danai keisdavo akos viet¹, nesusirangydavo ant akos iedo forma, kas yra būdinga be iimties visiems smaragdinio medių smaugliams. Atlikus DNR tyrimus patelės, nustatyta, kad patelė poravosi du kart su savo rūies patinu ir ant¹ kart¹ su Corallus hortulanus. Barkeris 1998m., Chiras 1998m. Ir Mendez 2004m. nurodė, kad gamtoje buvo ufikstuoti ir skirtingų variantų (Amazonės baseino ir Suriname varianto) poravimosi atvejai. Jie neiplito, kadangi apskritai gamtoje i gyvatė yra labai reta. Tačiau visgi ufiksuoti atvejai, kai spalvų kitimai pasikartoja. inomiausias i ių variantų Black Type. Black Type Corallus caninus vietoj pagrindinės alios spalvos turi juod¹. Kitose srityse spalvų gama nepakitus.
BLACK TYPE
Dar galima paminėti Corallus caninus Calico, Bicolor variantus. Visi jie yra reti.
CALICO
SMAUGLIO PRIEIŪRA
Auginti uniagalvį nėra taip paprasta kaip atrodo ir tai yra pakankamai sunki uduotis. Daug problemų atsiranda, kai nesugebama suteikti jiems įdealių s¹lygų ypač tuomet, kai gyvūnas atvyksta į Jūsų terarium¹ pavargźs, isekźs ar sergantis. Danas maisto atryjimas, ko pasekoje gyvatė isenka ir mirta. Labai jautrūs yra uniagalviai, kurie būna sugauti gamtoje, terariumuose labai sunkiai aklimatizuojasi, dėl ko grietai patariama juos pirkti tik iveistus nelaisvėje. Tai suteiks Jums daugiau garantijų, kad smauglys iliks gyvas ir tuo pačiu padėsite saugoti gamt¹, neskatindami gamtoje sugautų smauglių pardavimo rinkos.
Kaip ir visiems ropliams, Corallus caninus reikalingos specifinės laikymo s¹lygos, kad jaustusi gerai, būtų normali mediagų apykaita. Daug prietaringos nuomonės galima rasti internete bei kituose altiniuose dėl temperatūros lygio, nes daniausiai temperatūra nustatoma natūraliomis gamtos s¹lygomis. Aiku niekas nesivargino pasikarstyt mediuose tiek dien¹ tiek naktį, o temperatūra matuodavo ant emės. Naktį temperatūra mediuose nukrenta iki 23 laipsnių ilumos. Taigi kolekcininkai rekomenduoja vidutinź 25-27 laipsnių ilumos temperatūr¹. Naktį 23-24 laipsniai ilumos. is temperatūros ciklas rekomenduojamas praktikai visais metais. Danai sutinkama informacija, kad iam smaugliui reikalingas auktas drėgmės lygis, kas i dalies nėra teisinga. Svarbiausia yra grynas oras, ventiliacija, dėl ko drėgmė gali nukristi iki vidutinio lygio. Gamtoje, mediuose drėgmės lygis yra emesnis nei ant emės, nes medių lapai daug greičiau idiūsta. Laikant gyvūna terariume, labai sunku pasiekti, kad temperatūra, geras vėdinimasis ir didelis drėgmės kiekis pastoviai laikytusi. Pavyzdiui, dien¹ rekomenduojama 27 laipsnių temperatūra ir 80-100 procentų drėgmė, naktį 23-24 lapsniai ir 60-80 drėgmės. emesnis drėgmės kiekis nei vidutinis labai greitai gali atsiliepti gyvūno sveikatai, prasidės respiracinės problemos ir pan..
Ypač gerai terariume jaučiasi, kai yra rūkas. Tuomet daniau juda, jaučiasi laisvai.
Vandenį geria nuo savo kūno laus arba tiesiog i dubenėlių pritvirtintų prie akos, ar terariumo apačioje įrengto baseino.
Corallus caninus reikalingas madaug dvylikos valandų dienos viesa. Praktikai visus metus.
uniagalvis turi specifinź virkinimo sistem¹, kuri yra labai standiai sureguliuota, todėl jokiu būdu negalima jo permaitinti, danai maitinti. Kaip pvz pateikiama 2 metrų Morelia spilota variegata, kuri suaugusi per kart¹ vien¹ po kitos gali suvalgyti dvi suaugusias iurkes dviejų savaičių intervale. Taip maitinant smaragdinį medių smauglį ikart sulauktumėte alutinės reakcijos maisto atryjimas. uniagalvį rekomenduojama maitinti rečiau nei įprastai kitas gyvates, duoti maesnį maist¹.
Jaunikliai iki 6 mėnesių: viena jauna pelė kas 7 dienas.
Iki 1 metro ilgio: viena suaugusi pelė ar viena jauna iurkė kas 10 dienų.
Iki 1,5 metro ilgio: viena vidutinė iurkė kas 14 dienų.
Iki 2 metrų ir vir: viena vidutinė iurkė kas 14 21 dienų.
Nelaisvėje maitiname pelėmis, iurkėmis ar maais vičiukais. Vičiukai kaip maistas daniausiai naudojami tuomet, kai smauglys turi virkinimo problemų. Vičiukas atlieka vaistų funkcijas paleidia vidurius. Pagrindinis maistas ilieka tik grauikai. Auka neturi būti didelė, maesnė nei kitų smauglių. Patelės gali būti maitinamos iek tiek daniau nei patinai, nors jos nekaupia riebalų nėtumo laikotarpiui. Patinai gali atsisakyti maisto du mėnesius ir ilgiau. Jei penkis mėnesius aktyviai maitinasi, didelė tikimybė, kad likusiais metų mėnesiais nesimaitins.
Jei bandysime paskubinti smaragdinio smauglio augim¹, vėlgi, gryime prie to pačio rezultato maisto atryjimas. Tuo met vėl reikėtų maist¹ siūlyti po madaug 10 dienų. Gan danai pasitaiko vidurių ukietėjimas. Tokiu atveju nutraukiamas smauglio maitinimas, kol nepradės vėl normaliai virkinti. Rekomenduojama uniagalvį maudyti.
Maitiname tiek aldytu (plačiau apie tai aprayta Morelia viridis straipsnyje), tiek gyvu maistu, rekomenduotina vieiai umutu. Maist¹ siūlomź su specioliomis ilgomis nyplėmis prikiant grobį prie nosies. Plikomis rankomis nerekomenduojama, nes labai danai smauglys ranka sumaio su grobiu.
Geriausia maitinti naktį arba anksti ryte, nors veisti nelaisvėje puikiai maitinasi ir dien¹. Kai kurie augintojai prie maitinant velniai pabaksnoja uodega ar onus, kad sukeltų susidomėjim¹ maistu. Jei uniagalvis nuolat atsisako maisto visais siūlytais būdais, galima pabandyti itepti pelź ar iurkź kiauinio turiniu arba umutu drieu. Jei ir tada atsisako maitintis, vienintelis būdas lieka priverstinis maitinimas. Apie tai plačiau skaitykite straipsnyje apie Morelia viridis.
VEISIMAS
Gamtoje smaragdiniai smaugliai poruojasi tarp Balandio ir Liepos mėnesių, nuo iemos galo iki pavasario pradios. Gamtoje iais metų laikais danai ikrenta daug kritulių, būna potvynių dėl to pakilusi drėgmės kiekis ir vakarais nukrentanti temperatūra iki 18 laipsnių ilumos paskatina poravimosi laik¹. Laikantis panaių s¹lygų terariumuose, sulauksime sėkmingai jauniklių.
Lyties nustatymas
Lytis nustatoma kaip ir visoms gyvatėms.
Įanga poravimuisi
Metų pabaigoje, Lapkritį arba Gruodį klimato s¹lygos turi būti pakeistos. Per trump¹ laikotarpį, naktinė temperatūra progresyviai sumainama iki 20 laipsnių ilumos ar net iki 18. Dieninė temperatūra gali taip pat būti truputį sumainta iki 25-26 laipsnių ilumos. Terariumas tūri būti purkiamas daniau nei įprastai, nors kai kurie kolekcininkai drėgmės lygio nekelia. Dienos viesos periodo nekeičiame. Patinai danai atsisako maitintis, o patelės pradeda ymėti akas. Patinas perkialiamas į patelės terarium¹ poravimuisi.
Patinų kova
Kaip ir Morelija viridis, daniausiai du patinai negali gyventi kartu, nes vienas i jų turi būti dominuojantis patinas. Natūralioje aplinkoje silpnesnis patinas gali pasitraukti, tačiau terariume jis to padaryti negali ir galiausiai susipea, ko pasekoje gali patirti rimtų sualojimų ir mirti.
Politica de confidentialitate | Termeni si conditii de utilizare |
Vizualizari: 3088
Importanta:
Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2024 . All rights reserved