CATEGORII DOCUMENTE |
Bulgara | Ceha slovaca | Croata | Engleza | Estona | Finlandeza | Franceza |
Germana | Italiana | Letona | Lituaniana | Maghiara | Olandeza | Poloneza |
Sarba | Slovena | Spaniola | Suedeza | Turca | Ucraineana |
DOCUMENTE SIMILARE |
|
Kokybės valdymas
1. Bendras supratimas apie kokybės valdym¹
Kokybės valdymo klausimus apibendrina tarptautiniai ISO standartai. Daugumoje valstybių jie priimti kaip nacionaliniai standartai ir plačiai taikomi gaminių ir paslaugų kokybei reglamentuoti. Kokybės standartų taikymas yra tam tikra gaminių kokybės stabilumo garantija.
Visame pasaulyje padidėjo reikalavimai produkcijos kokybei. Produkcijos kokybės formavimas priklauso nuo tikslų, produkcijos gamybos tipo, paslaugų specifikacijos ir praktinės patirties. Produkcijos arba paslaugų kokybės sistema apima s¹vokas būdingas daugumai pagrindinių produkcijos ir paslaugų rūių:
1. Kokybės politika, t. y. kokybės sistemos politik¹ vykdantis valdymas.
2. Kokybės sistema kaip procedūrų visuma, utikrinanti kokybės valdym¹.
3. Kokybės valdymas kaip metodų, taikomų kokybės reikalavimams tenkinti, visuma.
Kokybės utikrinimas kaip priemonių visuma, garantuojanti, kad produkcija arba paslaugos atitinka tam tikrus kokybės reikalavimus.
Parenkant kokybės utikrinimo modelį vertinami tokie veiksniai:
- produkcijos projektavimo arba paslaugos vertinimo sunkumai dėl analogų nebuvimo;
- pagrindimas;
- gamybinio proceso sudėtingumas;
- produkcijos ir paslaugų charakteristikos;
- darbo sauga;
- ekonominiai veiksniai ir kt.
Ypating¹ reikmź turi marketingas ir projektavimas, kurių procese formuojasi vartojamosios savybės ir ekonominis kokybės parametrų gavimo tikslingumas.
Kokybė marketingo prasme turi utikrinti vartotojo poreikius, norus ir gaunamos informacijos atbulinį ryį, jos kontrolź. Gauta informacija yra svarbi koreguojant projekt¹.
Kokybė projektavimo procese apibrėia techninius reikalavimus, keliamus mediagoms, procesams ir produkcijai.
Kokybė gamybos procese priklauso nuo gamybos proceso valdymo ir jo galimybių. Visais atvejais nustatomas tarpusavio ryys tarp kokybės kontrolės gamybos procese ir gamybos proceso techninių dokumentų bei galutinio produkto.
Gamybos valdymas numato kokybės valdym¹ gamybos cikle. Dėl to numatomi tokie veiksniai:
1. Mediagų valdymas. Tai reikia, kad gamybos procese turi būti laikomos, skirstomos ir apsaugomos mediagos ir aliavos.
2. Gamybinių įrengimų valdymas ir techninė prieiūra. Tai pirmiausia siejasi su pagrindiniais įrengimais, įtaisais, įrankiais, modeliais, ablonais, kurių tikrinamas tikslumas ir atitiktis prie pradedant eksploatuoti.
3. Technologinių procesų pakeitimo valdymas. Produkcija turi būti tikrinama po kiekvieno keitimo.
Kokybės valdymui ypating¹ reikmź turi personalo rengimo sistema. Ji turi apimti visus įmonės lygius. Personalo rengimo tikslas suprasti kokybės sistemos efektyvum¹ ir j¹ įdiegti.
Svarbiausi kokybės sistemos elementai yra tikimybiniai-statistiniai metodai. ie metodai gali būti taikomi nustatant techninius patikimumo, ilgaamikumo, technologinių procesų valdymo, rinkos analizės, saugos vertinimo, rinkos analizės ir pan. reikalavimus.
2. Produkcijos kokybės valdymo s¹vokos ir teiginiai
Kokybės valdymo klausimus apibendrina tarptautiniai ISO standartai. Daugumoje valstybių jie priimami kaip nacionaliniai standartai ir plačiai taikomi reglamentuojant gaminių ir paslaugų kokybź.
Kokybės sistemos formavimas priklauso nuo tikslų, produkcijos gamybos tipo, paslaugų specifikacijos ir praktinės patirties.
Produkcijos arba paslaugų kokybės sistema apima s¹vokas, būdingas daugumai pagrindinės produkcijos ir paslaugų rūių:
1. Kokybės politika, t. y. kokybės sistemos organizavimo tikslai ir udaviniai.
2. Kokybės vadyba, t. y. kokybės sistemos politik¹ vykdantis valdymas.
3. Kokybės sistema kaip procedūrų visuma, utikrinanti kokybės valdym¹.
Kokybės valdymas kaip metodų, taikomų kokybės reikalavimams tenkinti, visuma.
5. Kokybės utikrinimas kaip priemonių visuma, garantuojanti, kad produkcija arba paslaugos atitinka tam tikrus kokybės reikalavimus.
Produkcijos kokybės valdymas yra nuolatinis planinis procesas, darantis įtak¹ veiksniams ir s¹lygoms ekonominiu poiūriu optimalaus lygio produkcijai sukurti, pagaminti ir kuo efektyviau naudoti. Vienas svarbiausių ir sudėtingiausių produkcijos kokybės valdymo udavinių utikrinti darni¹ gamybos s¹lygų ir veiksnių s¹veik¹. Produkcijos kokybės poiūriu svarbi¹ reikmź turi kokybės planas, kuriame yra techninė naujos produkcijos projektavimo uduotis, standartai, techninių dokumentų komplektas, aukčiausios kategorijos produkcijos gamybos ir pasenusios produkcijos gamybos nutraukimo uduotys .
Produkcijos kokybės valdymo mechanizmas (principai) gali būti tokie:
1. Poreikių apimties ir charakterio analizės, gamybos techninių, ekonominių ir organizacinių galimybių pagrindu sudaromos planinės kokybės uduotys.
2. Pradedamas konstrukcinis ir technologinis gamybos paruoimas ir organizuojama būtinų apimčių produkcijos gamyba.
3. Faktinė kokybė nenutrūkstamai sulyginama su planuota kokybe.
Esant faktinių ir planuotų kokybės rodiklių skirtumams sudaromas planas skirtumų prieastims paalinti.
Kokybės valdymas gali turėti tris kontūrus: parametrinį, funkcinį ir sociologinį-darbinį.
Parametrinis kontūras yra tikslinės paskirties konstrukcijos technologikumas, patikimumas, pataisomumas, ekonomikumas ir t. t
Funkcinis kontūras apima poreikių prognozź, produkcijos techninio lygio ir kokybės prognozź, produkcijos kokybės gerinimo planavim¹, produkcijos kokybės reikalavimų normavim¹ ir t. t.
Organizacinis-darbinis kontūras apima santykių darbo kolektyve prognozavim¹, darbo organizavimo planavim¹, darbo kokybės vertinim¹ ir panaiai.
3. Kokybės valdymas ir standartai
Kokybės valdymo srityje standartai sudaro galimybes sujungti į vien¹ visum¹ pradinių aliavų, mediagų, komplektuojamųjų mediagų ir galutinės produkcijos kokybź su vartotojų, gamybos interesais, realizuoti progresyvinius rodiklius ir normas atitinkančius perspektyvius poreikius ir aukčiausius mokslo ir technikos pasiekimus. Standartai taip pat rekomenduoja utikrinti efektyvi¹ techninio lygio kontrolź produkcijos kūrimo ir gamybos diegimo metu, taip pat kokybės kontrolź produkcijos gamybos procese. Ypatingas standartizacijos dėmesys skiriamas technologiniam kokybės utikrinimui, gamybos paruoimo laikui (periodui) mainti.
Produkcijos kokybės poreikių, techninio lygio ir kokybės tyrimai bei prognozė atliekami trimis etapais:
1. Vartotojų poreikių nomenklatūros produkcijos kokybei, asortimentui projektiniais gamybos ir vartojimo periodais tyrimas.
2. Mokslinių techninių ir ekonominių galimybių analizė vartotojų poreikiams gerinti.
3. Perspektyvios produkcijos rūių ir kokybės rodiklių nustatymas ir pasiūlymų parengimas naujai produkcijai gaminti arba ileidiamai produkcijai modernizuoti, prognozuojamiems poreikiams tenkinti.
Prognozės klasifikuojamos (skirstomos) pagal prognozuojamo periodo trukmź, sudarymo periodikum¹, prognozės parengimo isamumo laipsnį ir t. t.
Pagal prognozuojamo periodo trukmź yra skubios, trumpalaikės, vidutinės trukmės ir ilgalaikės prognozės.
Skubios prognozės daniausiai sudaromos vieneriems metams.
Trumpalaikės sudaromos 57 metams. Jos duoda pradinź informacij¹ operatyvioms priemonėms asortimento ir ileidiamos produkcijos kokybei gerinti.
Vidutinės trukmės prognozė nurodo bendras kryptis produkcijos kokybės techninio lygio ir poreikių struktūroje. Jos trukmė 1015 metų.
Ilgalaikė prognozė sudaroma mokslinio techninio progreso ir kompleksinės vystymo programos pagrindu 2025 metams.
Pagal prognozės sudarymo periodikum¹ prognozės skirstomos į periodines, reguliarias ir aperiodines.
Prognozavimo metodai yra ie: modeliavimas, eksploatacija ir ekspertinis vertinimas. Labiausiai paplitźs ir tiksliausias yra modeliavimo metodas. Jis apima regresinius ir koreliacinius modelius.
Visi prognozavimo metodai taikomi glaudiai s¹veikaujantys, jie vienas kit¹ papildo. Standartizuoti numatomi kokybės rodikliai turi būti progresyvūs ir perspektyvūs, kad technikai nepasentų iki planuojamų standartų įvedimo.
Specifikacij¹ reglamentuoja tarptautinis standartas ISO 8402. Kokybės vadybos principus ir sistemas apibūdina standartai: LST EN ISO 9001:2000, LST EN ISO 9004:2000. Kokybės vadybos standartų rinkinyje ISO 9000 i viso yra apie 30 standartų. Pagrindiniai io rinkinio standartai yra ISO 8420, apibūdinantys kokybės terminus, ir grupė standartų, ymimų nuo ISO 9001 iki ISO 9004, kurie reglamentuoja kokybės reikalavimus įvairios veiklos sritims (projektavimui, tiekimui, remontui, vadybai ir t. t.).
ISO 9001 yra pats griečiausias tos grupės standartas. Jis skiriamas toms įmonėms, kurios nori įtikinti savo gaminių vartotojus, kad grieti kokybės reikalavimai tenkinami nuo projektavimo iki prieiūros.
ISO 9002 reglamentuoja tik produkcijos gamyb¹ ir surinkim¹.
ISO 9003 apibūdina reikalavimus tik tiekiamų gaminių kokybei.
ISO 9000 grupės standartai yra savanoriki, jų priimti įstatymai nereikalauja. ISO 9000 grupės standartų atitikimas suteikia įmonei pranaum¹ rinkoje.
Pagrindiniai kokybės valdymo sistemos principai
Produkcijos kokybės valdymo ypatumai yra sistemikumas, kokybės valdymo metodų parengimas ir taikymas įmonės, firmos ar korporacijos lygiu.
Siekiant utikrinti produkcijos kokybź įmonė turėtų laikytis ių salygų:
1. gerinti produkcijos ir paslaugų kokybź turi būti nuolatinis tikslas. Kokybės negalima utikrinti tik epizodikai j¹ gerinant. Kokybė turi būti visų įmonės tarnybų ir administracijos nuolatinio dėmesio objektas.
2. Turėti tvirt¹ nusistatym¹ defektams ivengti gaminant produkcij¹ ar teikiant paslaug¹.
3. Taikyti statistinius produkcijos kokybės kontrolės metodus.
Sudarant kontraktus su tiekėjais stengtis nenupirkti emos kokybės aliavų ar mediagų.
5. Nuolat tobulinti gamyb¹, aikintis problemas ir jas skubiai alinti.
6. Mokytis administracijai ir kelti darbuotojų kvalifikacij¹.
7. Diegti naujus valdymo metodus. Meistrai ir kontrolieriai yra mokytojai, o ne teisėjai.
8. Skatinti dvipusius ryius tarp darbininkų ir vadovų, kad jie efektyviai dirbtų.
9. Naikinti barjerus tarp padalinių, kad nebūtų slepiami trūkumai.
10. Nedeklaruoti teiginių, nepatvirtintų veiksmais ir priemonėmis.
11. Nesiorientuoti į kiekybinius veiklos rodiklius.
12. Kelti auktos kvalifikacijos presti¹.
13. Skatinti mokytis ir savarankikai kelti kvalifikacij¹.
1 Aikiai reglamentuoti aukčiausio lygio vadovų pareigas.
Kokybės valdymo pagrindiniai elementai yra tokie:
- specialūs kokybės valdymo tyrimai. - perkamų mediagų planavimas ir kontrolė; - eksploatuojamos produkcijos kokybės informacijos rinkimas ir analizė; - kokybės alaikymas eksploatuojant; - personalo parengimas ir kvalifikacijos kėlimas; - produkcijos ikigamybinis vertinimas atliekamas rengiant projekt¹; - kokybės valdymo propagandos skleidimas; - produkcijos kokybės planavimas; - kokybės valdymo veiklos vadovavimas;
- produkcijos ir technologinių procesų kokybės kontrolė ir vertinimas gamybos procese;
Charakteringas kokybės valdymo bruoas yra centralizuoti ir nepriklausomi kokybės valdymo skyriai bendroje organizacijos struktūroje. Tokio skyriaus pagrindiniai udaviniai yra:
- centralizuotas kokybės utikrinimo darbų planavimas ir programavimas; - pagalbos visiems padaliniams kokybės valdymo klausimais suteikimas; - vadovavimas visai veiklai vertinant ir analizuojant produkcijos kokybź. - produkcijos kokybės rodiklių didinimo visų darbų koordinavimas ir jų vykdymo kontrolė;
Sisteminiu poiūriu pagrindiniai kokybės valdymo sistemos principai yra:
1. Kompleksikumas produkcijos kokybės valdymo sistemoje realizuojamos techninės, ekonominės, organizacinės ir socialinės priemonės.
2. Sistemingumas ryių įvairovė sudėtingo objekto viduje susijungia į vien¹ teorinź schem¹, kurios pagrindas yra tikslo vieningumas ir tarpusavio ryys.
3. Planingumas visos priemonės, įgyvendinamos planine tvarka.
Materialinio ir moralinio skatinimo priemonių naudojimas.
5. Bendrų valdymo teorijos nuostatų taikymas.
6. Kokybė valdoma visais produkcijos egzistavimo etapais.
7. Kokybės pagrindas nuorodos į standartus. Normatyviniais dokumentais gali būti standartai, techninės s¹lygos, receptūra, etalonai.
5. Kokybės valdymo sistemos
Kokybės valdymo sistema priklauso nuo gamybos struktūros sudėties ir kokybės reikalavimų altinių. Kokybės reikalavimų altiniai gali būti įvairūs.
Kokybės vadybos sistem¹ reglamentuoja standartai LST EN ISO 9001. Kokybės vadybos sistema parengiama pagal schem¹, pateikt¹
Pagal bendruosius standarto reikalavimus organizacija turi sukurti, įforminti dokumentus, įgyvendinti ir priiūrėti kokybės vadybos sistem¹ ir nuolat gerinti jos rezultatyvum¹ pagal tokius reikalavimus:
- utikrinti, kad procesų veikimui ir monitoringui bus gaunami itekliai ir informacija; - identifikuoti kokybės vadybos sistemai reikalingus procesus ir nustatyti jų taikymo būdus organizacijoje; - procesams nuolat gerinti ir planuotiems rezultatams pasiekti įgyvendinti reikalingus veiksmus. - apibrėti rezultatyvų procesų veikim¹ bei valdym¹ utikrinančius kriterijus ir metodus; - stebėti, registruoti ir analizuoti iuos procesus;
Organizacija turi valdyti kokybės rodiklių utikrinimo procesus. Procesų valdymas kokybės sistemoje turi būti identifikuotas. Kokybės vadybos sistemos dokumentuose turi būti pateikta:
- kokybės politika ir kokybės tikslai; - kokybės vadovas; - standartų reikalaujamos dokumentais įformintos procedūros; - rezultatyvių procesų planavim¹, vyksm¹ ir valdym¹ utikrinantys dokumentai; - standartuose reikalaujami įraai.
Kad būtų įrodyta reikalavimų atitiktis ir kokybės sistemos rezultatyvus veikimas, turi būti daromi įraai. Įraai turi būti įskaitomi, lengvai atpaįstami ir greitai surandami. Turi būti parengta ir dokumentais įforminta įraų identifikavimo, kaupimo, apsaugos, radimo, saugojimo laiko ir sunaikinimo procedūra.
Reikia parengti dokumentais įformint¹ procedūr¹, nustatanči¹ tvark¹, kad būtų galima:
- patvirtinti dokumentų tinkamum¹ prie juos ileidiant; - ukirsti keli¹ naudoti negaliojančius dokumentus ir tinkamai juos enklinti, kai dokumentai paliekami saugoti tam tikriems tikslams.
- utikrinti, kad dokumentai iliks įskaitomi ir greitai atpaįstami; - dokumentus analizuoti, jei reikia, atnaujinti ir pakartotinai tvirtinti; - utikrinti, kad būtų paenklinti ioriniai dokumentai ir valdomas jų paskirstymas - utikrinti, kad dokumentų keitimo ir einamosios prieiūros statusas yra identifikuotas; - utikrinti, kad dokumentai būtų ten, kur jie naudojami;
Kokybės vadybos sistemoje vienas pagrindinių dokumentų yra kokybės vadovas. Jame turi būti pateikta:
- kokybės vadybos taikymo sritis;
- dokumentais įformintos kokybės vadybos sistemos procedūros arba nuorodos į jas;
- kokybės vadybos procesų s¹veikos apraymas ir kt.
Kokybės valdymo sistema turi būti nuolat gerinama.
6. Kompleksinė kokybės valdymo sistema
Kompleksinė kokybės valdymo sistema tai visuma renginių, metodų ir priemonių, taikomų reikiamam produkcijos kokybės lygiui pasiekti, jam utikrinti ir palaikyti ruoiant produkcijai gaminti, j¹ saugant, transportuojant bei eksploatuojant. Rengiant ir įgyvendinant i¹ sistem¹, reikia atsivelgti į naujausius mokslo bei technikos pasiekimus, įvertinti kokybės valdymo ir gamybos efektyvumo kėlimo patyrim¹, kad būtų galima garantuoti aukt¹ produkcijos kokybź bei sudaryti s¹lygas mechanizuoti ir automatizuoti gamyb¹. Sudarant sistem¹ ir kuriant jos struktūr¹, turi būti numatytos galimybės j¹ tobulinti.
Tobulinti gamybos organizavim¹, kelti jos techninį lygį ir efektyvum¹ toks pagrindinis kompleksinės kokybės valdymo sistemos tikslas. Norint jį pasiekti, didinti aukčiausios kokybės produkcijos lyginam¹j¹ dalį bendroje jos gamyboje, planingai gerinti produkcijos kokybės rodiklius, laiku pakeisti, modernizuoti arba nutraukti antros kategorijos produkcijos gamyb¹, gerinti įmonės veiklos ekonominius rodiklius.
Kompleksinės kokybės valdymo sistemos struktūr¹ sudaro įmonės tarnybos ir skyriai, prisidedantys prie valdymo ir produkcijos gamybos, taip pat jų funkcijų, udavinių bei priemonių, būtinų kokybei pagerinti (normatyviniai techniniai dokumentai), paskirstymas. Įgyvendinant i¹ sistem¹ įmonėje, reikia nurodyti visiems skyriams jų kokybės valdymo funkcijas, numatyti, kokių priemonių reikia imtis, kad sistema sėkmingai funkcionuotų. I mainų gamybos įmonėse taikomų priemonių paminėtinos ios:
1. Gaminių techninio ekonominio lygio prognozavimas. 2. Produkcijos kokybės gerinimo planavimas. 3. Technologinis, metrologinis ir materialinis techninis kokybės utikrinimas ruoiant gaminio gamyb¹. Produkcijos atestavimas. 5. Produkcijos kokybės kontrolė.
6. Informacijos apie gaminių kokybź rinkimas ir kaupimas visais jų egzistavimo etapais. 7. Moralinis ir materialinis skatinimas gerinti produkcijos kokybź. 8. Kadrų parinkimas, rengimas ir mokymas.
Skiriami trys kompleksinės kokybės valdymo sistemos įgyvendinimo įmonėje etapai: parengiamasis, sistemos darbo projekto sudarymas ir sistemos įgyvendinimas.
Norint sėkmingai įdiegti kompleksinź kokybės valdymo sistem¹, reikia susipainti su pirmaujančiųjų įmonių patyrimu iuo klausimu, umegzti ir palaikyti ryius su mokslinio tyrimo institucijomis ir kitomis organizacijomis, taip pat isamiai ianalizuojama, kokios priemonės utikrina produkcijos kokybź.
Pradėjus funkcionuoti kompleksinei kokybės valdymo sistemai, visose produkcijos kokybės formavimo stadijose efektyviau naudojami darbo ir materialiniai itekliai, lengviau irykėja papildomi gamybos itekliai.
Utikrinti aukt¹ produkcijos kokybź tik vienos įmonės pastangomis, netgi jeigu joje sėkmingai veikia kompleksinė kokybės valdymo sistema, yra gana sunku. Kokybės valdymas turi būti akinio ir net valstybinio lygio.
7. Tikslinės kokybės valdymas
Kiekvienoje įmonėje veikia kokybės utikrinimo sistema. i sistema apima visas gaminio gyvavimo stadijas. Tai reikia, kad ji yra gana sudėtinga. Kad tokia sistema sėkmingai veiktų ir utikrintų ger¹ gaminio kokybź, jai reikia efektyviai vadovauti.
Efektyvios vadybos problema atsirado beveik kartu su mainine gamyba. Ankstyvosios maininės gamybos pastangos padidinti darbo naum¹ ir pagerinti kokybź buvo grindiamos bauginimu. Tikėtina, kad tik baimė skatina mones geriau ir naiau dirbti.
Kitas būdingas to meto vadybos bruoas buvo tas, kad visų gamybos nesėkmių kaltininkais buvo laikomi darbininkai, o ne vadybininkai. Tik vėliau buvo suprasta, kad u firmos sėkmes ir nesėkmes visikai atsako tik jos vadovybė. Tačiau tam teiginiui tada nebuvo skirta deramo dėmesio. Jis prisimenamas tik dabar, kai suklestėjo visuotinės gamybos vadybos koncepcija.
Iki ios koncepcijos suformavimo pramonėje vyravo tikslinės vadybos metodika. Ji rėmėsi prielaida, kad darbuotojai turi sutelkti savo pastangas tam tikriems su vadovybe suderintiems tikslams pasiekti. Tačiau paaikėjo, kad valdyti didelį skaičių monių, turinčių savų, danai prietaringų minčių ir tikslų, nelengva. Be to, tokia sistema nelanksti, nes pakeisti visų darbuotojų uduotis yra sudėtinga ir tai uima labai daug laiko. Tokia sistema negalėjo greitai reaguoti į konkrečius rinkos pokyčius. Be to, ji orientuota didinti produkcijos kiekybź, o ne gerinti j¹.
Vėliau stipriausiuose ekonominiu poiūriu valstybėse tikslinź vadyb¹ nukonkuravo visuotinė kokybės vadyba.
8. Visuotinės kokybės valdymas
Kokybės sistema veiks sėkmingai, kai jai bus vadovaujama i viraus. Aukčiausias įmonės vadovybės asmuo savininkas, prezidentas, direktorius, atsakingas u firmos ar jos padalinio produkcij¹.
Sėkmingai veikti kokybės sistema gali tik tada, kai įmonėje yra gana auktas bendras kultūros lygis. Tokia kokybės kultūra gali būti pasiekiama tik tuo atveju, kai vadovybė yra suinteresuota, t. y. jei ji nori sukurti kokybės vadybos sistem¹, prisiimti atsakomybź u gaminių kokybź ir skirti tam reikalingų iteklių. Tai pasakytina ir apie darbo jėg¹: kokybės kultūra turi būti keliama, jei darbo jėga tam nusiteikusi, t. y. sutinka dalyvauti gerinti kokybź, sutinka su darbo metodų pakeitimais ir t. t. Poiūris į kokybź kaip į svarbiausi¹ kiekvieno darbuotojo udavinį turi būti įdiegtas visoje firmoje, kiekviename jos padalinyje ir ypač projektavimo struktūrose, neiskiriant ir administracijos. Kad utikrintų geriausi¹ perkamų komponentų kokybź, tiekiančios organizacijos turi būti rūpestingai parinktos ir traktuojamos kaip lygiaverčiai gamybos partneriai. Svarbios priemonės, garantuojančios gamybos paang¹ ir produkcijos kokybź. Statistinis procesų valdymas atliekamas įvertinant parametrų sklaid¹. Sklaida sumainama, o procesas tampa prognozuojamu. Drauge su vadybos metodais, kurie utikrina io valdymo efektyvum¹, tai pagerina gaminių kokybź, sumaina gamybos ilaidas, padeda ukariauti naujas rinkas.
Visuotinė vadybos koncepcija keičia tradicinį poiūrį į gamyb¹ ir gamybinius santykius.
Pagrindiniai visuotinės kokybės vadybos teiginiai:
- pagerinus kokybź galima sumainti ilaidas ir padidinti peln¹; - turi būti atsisakyta darbininkų idirbio normų ir vadovybės; skaitinių uduočių - 85 proc. pramonės kokybės problemų prieastis yra blogi procesai arba sistemos; - svarbiausia ne defektus aptikti ir taisyti, bet neleisti jiems atsirasti; siekiančios geresnės kokybės ir patikimumo; - darbuotojai patys ras savo darbo trūkumus ir jų nekartos; - turi būti efektyvi visų darbuotojų mokymo ir individualaus tobulinimosi sistema. - komponentus tiekiančios įmonės turi būti traktuojamos kaip gamybos partnerės, - tiktai vadovybė gali pagerinti sistem¹; - kiekvienas darbuotojas turi būti susipainźs su statistiniu kokybės valdymu;
Politica de confidentialitate | Termeni si conditii de utilizare |
Vizualizari: 934
Importanta:
Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2024 . All rights reserved