CATEGORII DOCUMENTE |
Bulgara | Ceha slovaca | Croata | Engleza | Estona | Finlandeza | Franceza |
Germana | Italiana | Letona | Lituaniana | Maghiara | Olandeza | Poloneza |
Sarba | Slovena | Spaniola | Suedeza | Turca | Ucraineana |
DOCUMENTE SIMILARE |
|
VYKDYMO PROCESAS
Atlikdama mokamąją praktiką antstolio Leono Jankausko kontoroje stebėjau kaip yra atliekami vykdymo veiksmai.
Vykdymo veiksmų atlikimo pagrindas yra įstatymuose nustatyta tvarka pateikti vykdyti vykdomieji dokumentai.
Vykdomieji dokumentai: vykdomieji ratai, iduoti teismo sprendimų, nuosprendių, nutarimų, nutarčių pagrindu; teismo įsakymai, institucijų ir pareigūnų nutarimai administracinių teisės paeidimų bylose tiek, kiek jie susiję su turtinio pobūdio iiekojimais; kiti institucijų ir pareigūnų sprendimai, kurių vykdymą civilinio proceso tvarka nustato įstatymai.
Be vykdomojo dokumento atlikti vykdymo veiksmus draudiama.
2.1 Terminai, per kuriuos vykdomieji dokumentai pateikiami vykdyti
Vykdomieji dokumentai dėl grąinimo į darbą gali būti pateikti vykdyti per vieną mėnesį nuo pirmos dienos po sprendimo priėmimo.
Vykdomieji ratai pagal teismo sprendimus gali būti pateikti vykdyti per deimt metų nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo. Vykdomųjų dokumentų ratų pagal skubiai vykdytinus teismo sprendimus pateikimo vykdyti terminas skaičiuojamas nuo pirmos dienos po sprendimo priėmimo.
Terminus, per kuriuos gali būti pateikti vykdyti kitų pareigūnų ar institucijų nutarimai, nustato atitinkami įstatymai. Jeigu pagal teismo sprendimą iiekomosios periodinės imokos, o nustatytas terminas prasideda nuo kiekvienos imokos termino pasibaigimo.
2.2 Senaties termino vykdomajam dokumentui pateikti nutraukimas
Senaties terminas vykdomajam dokumentui pateikti vykdyti nutraukiamas pateikiant į dokumentą vykdyti, jeigu ko kita nenustato įstatymai. Senaties terminas nutraukiamas taip pat tuo atveju, kai skolininkas i dalies įvykdo sprendimą. Po senaties termino nutraukimo senatis prasideda i naujo. Laikas, prasidėjęs iki nutraukimo, į naują terminą neįskaičiuojamas. Tuo atveju, kai vykdomasis dokumentas, pagal kurį visikai ar i dalies neiskaičiuota, grąinimas, naujas terminas pateikti dokumentą vykdyti pradedamas skaičiuoti nuo dokumento grąinimo iiekotojui dienos.
2.3 Teismo sprendimų vykdymas
Teismo sprendimai, nuosprendiai, nutartys, nutarimai ir įsakymai vykdomi po to, kai jie įsiteisėja, iskyrus atvejus, kai teismas nutaria jos vykdyti skubiai. Apie tai, kad teismo procesinis sprendimas turi būti vykdomas skubiai, turi būti nurodyta vykdomajame rate.
Vykdymo vieta. Jeigu skolininkas yra fizinis asmuo, vykdomąjį dokumentą antstolis vykdo pagal io asmens gyvenamąją vietą, jo turto buvimo vietą arba jo darbo vietą. Jeigu skolininkas yra juridinis asmuo, vykdomąjį dokumentą antstolis vykdo io skolininko buveinės arba jo turto buvimo vietoje.
Antstolis vykdymo veiksmus atlieka antstolio aptarnavimo teritorijoje. Antstolis Leonas Jankauskas vykdymo veiksmus atlieka Utenos, Zarasų, Ignalinos, venčionių, Visagino ir Molėtų rajonų teritorijoje. Jeigu vykdymo veiksmai turi būti atliekami kito antstolio aptarnavimo teritorijoje, antstolis vykdomąjį dokumentą grąina iiekotojui.
Apygardos teismo pirmininkas iiekotojo praymu gali bet kurį sprendimą pavesti vykdyti kuriai nors kitai apygardos teritorijoje esančiai antstolių kontorai.
Vykdymo laikas. Antstolis vykdymo veiksmus atlieka darbo dienomis ne anksčiau kaip nuo etos valandos ir ne vėliau kaip iki dvideimt antros valandos. Antstolio Leono Jankausko kontora dirba nuo atuntos valandos iki septynioliktos valandos nuo pirmadienio iki ketvirtadienio ir nuo atuntos valandos iki keturioliktos valandos penktadieniais. Vykdyti sprendimus nakties metu ar ne darbo dienomis leidiama tiktai neatidėliotinais atvejais, kai, skubiai neįvykdius sprendimo, vėliau jį vykdyti gali būti sunkiau ar visai neįmanoma.
Antstoliai turi teisę neatlyginamai gauti informaciją i Antstolių įstatyme nurodytų įstaigų ir asmenų:
- valstybinės mokesčių inspekcijos,
- Valstybinio socialinio draudimo fondo įstaigų,
- kadastrų ir registrų,
- bankų, kitų kredito bei finansų įstaigų,
- kitų fizinių ir juridinių asmenų.
Informacija laikoma bet kokia forma pateiktos inios - dokumentų nuoraai ar kopijos, kompiuterinių laikmenų duomenys ar jų kopijos ir kt., jeigu juose yra inių apie skolininko turtą, lėas, pajamas, ilaidas, veiklą ir kitus duomenis, reikalingus antstolio funkcijoms atlikti. Pateikti tokią informaciją antstolis gali reikalauti tik vykdydamas vykdomuosius dokumentus, teismo pavedimu konstatuodamas faktines aplinkybes, teismo pavedimu perduodamas ir įteikdamas dokumentus ir atlikdamas kitas įstatymuose numatytas funkcijas.
2.4 Antstolio patvarkymas
Vykdymo proceso metu ikylančius klausimus antstolis isprendia motyvuotu patvarkymu. Patvarkyme antstolis nurodo patvarkymo suraymo datą, savo vardą ir pavardę, vykdomosios bylos numerį, bylos alis, sprendiamo klausimo esmę, motyvus, kodėl priimamas vienoks ar kitoks sprendimas. Patvarkymo revoliucinėje dalyje nurodomi priimtas sprendimas ir patvarkymo apskundimo tvarka. Patvarkymą antstolis pasirao ir patvirtina antstolio antspaudu. Reikiamais atvejais patvarkyme nurodomi ir kiti duomenys. Patvarkymo nuoraai, jei reikalinga, siunčiami vykdymo proceso alims ir kitiems suinteresuotiems asmenims.
2.5 Antstolio procesinės veiklos kontrolė
Antstolio procesinę veiklą kontroliuoja apylinkės teismo, kurio veiklos teritorijoje yra antstolio, teisėjas. ios kontrolės metu patikrinami ir patvirtinami Civilinio proceso kodekso VI dalyje nurodyti antstolio surayti vykdymo proceso dokumentai. Antstolio Leono Jankausko procesinę veiklą kontroliuoja Utenos apylinkės teismo teisėjas.
Teisėjo nurodymai paalinti vykdymo proceso paeidimus antstoliui yra privalomi ir neskundiami, jeigu Civilinio proceso kodekse nenustatyta kitaip.
2.6 Taikos sutartis vykdymo procese
Vykdymo proceso metu iiekotojas ir skolininkas turi teisę sudaryti taikos sutartį.
Taikos sutartį alys sudaro ratu ir pateikia iiekojimą vykdančiam antstoliui. Gavęs taikos sutartį, antstolis vykdomosios bylos vykdymą sustabdo ir ne vėliau kaip per tris darbo dienas nuo ios sutarties gavimo perduoda ją apylinkės teismui, kurio veiklos sutarties teritorijoje yra antstolis. Mano praktikos metu buvo pasirayta taikos sutartis vykdymo procese tarp skolininko ir iiekotojo.
Teisėjas, gavęs pareikimą patvirtinti taikos sutartį, priima nutartį, kuri gali būti skundiama atskiruoju skundu.
2.7 Teisių perėmimas vykdymo procese
Pirmos instancijos teismas, kuriame buvo inagrinėta byla, antstolio ar suinteresuotų asmenų praymu nutartimi vykdymo procese pakeičia iiekotoją ar skolininką, jeigu fizinis asmuo mirta, jeigu reorganizuojamas ar likviduojamas juridinis asmuo, taip pat reikalavimo perleidimo ar skolos perkėlimo atvejais. Jeigu vykdymas atliekamas ne teismo iduoto vykdomojo dokumento pagrindu, tokiu atveju iiekotoją ar skolininką pakeičia vykdymo veiksmų atlikimo vietos apylinkės teismas. i nutartis gali būti skundiama atskiruoju skundu. Visi veiksmai, atlikti iki įstojimo į vykdymo procesą, teisių perėmėjui privalomi tiek, kiek jie buvo privalomi ankčiau procese dalyvavusiam asmeniui.
2.8 Iiekojimas i skolininko turto
Iiekojimo i skolininko pajamų ar turto eilės tvarka. Iiekotojas pateikdamas vykdomąjį dokumentą dėl piniginio pobūdio iiekojimo, turi nurodyti antstoliui iiekotų sumų iiekojimo būdą.
Vykdomieji dokumentai dėl piniginių sumų iiekojimo, gauti vykdyti teismo antstolių kontoroje iki 2002 m. Civilinio proceso kodekso įsigaliojimo, ubaigiami vykdyti pagal procesines teisės normas, galiojusias iki io Kodekso įsigaliojimo, taip pat vykdomieji dokumentai, gauti vykdyti teismo antstolių kontoroje įsigaliojus Civilinio proceso kodeksui, vykdomi pagal Civilinį proceso kodeksą.
Iiekotojas turi teisę pateikti antstoliui pasiūlymą ratu, nurodydamas, i kurio skolininko turto, lėų ar pajamų turi būti iiekoma pirmiausia, arba iiekojimo nukreipimo į atskirus skolininko turto objektus eilikumą. Iiekotojo siūloma iiekojimo nukreipimo į atskirus skolininko turtą turi atitikti Civilinio proceso kodekso nustatytą iiekojimo nukreipimo į turtą eilikumą. Iiekojimas į paskesnės eilės turtą gali būti nukreipiamas tik tuo atveju, jeigu antstoliui nėra inoma apie kitą, pirminės eilės skolininko turtą, pirminės eilės turto gali neutekti iiekomai sumai ir vykdymo ilaidoms padengti, is turtas yra nelikvidus, arba jeigu to ratu prao skolininkas. jeigu gautas skolininko praymas dėl iiekojimo nukreipimo į paskesnės eilės turtą, antstolis į jį atsivelgia, jeigu tai nepaeidia iiekotojo interesų.
Jeigu skolininkas pateikia antstoliui dokumentus, kad iiekomą pinigų sumą galima iiekoti per eis mėnesius darant atitinkamo dydio iskaitymus i skolininko darbo umokesčio, pensijos, stipendijos ar kitų pajamų, nukreipti iiekojimą į kitą skolininko turtą negalima. Tačiau antstolis, siekdamas utikrinti sprendimo įvykdymą, turi teisę iiekotojo praymu papildomai aretuoti skolininko turtą.
2.9 Turto aretas
Antstolis, nukreipdamas iiekojimą į daiktus, gali aretuoti i esmės didesnės vertės daiktą (daugiau turto) negu reikia iiekomai sumai ir vykdymo ilaidoms padengti tik tuo atveju, jei aretuojamas daiktas yra nedalus ir skolininkas neturi kito tos pačios ar pirmesnės eilės turto arba io turto neutenka iiekomai sumai ir vykdymo ilaidoms padengti, arba is turtas yra nelikvidus, arba skolininkas ratu prao nukreipti iiekojimą į į turtą.
Jeigu yra keli tos pačios eilės skolininkui priklausantys nedalūs daiktai, kurių kiekvieno pradinė kaina, nustatyta parduodant pirmose varytynėse, i esmės virytų iiekomą sumą ir vykdymo ilaidas, antstolis aretuoja tą daiktą, kurio pradinė kaina būtų maesnė, o jeigu ių daiktų vertė vienoda, atsivelgia į iiekotojo pasiūlymus.
Turto areto aktas paskelbiamas odiu nurodant, kad turto areto akte nurodytas turtas yra aretuojamas. Jeigu asmuo, kuriam paskelbiamas turto areto aktas, atsisako pasiraytinai jį priimti, antstolis tai paymi turto areto akte ir laikoma, kad turto areto aktas iam asmeniui buvo paskelbtas, iuo atveju turto areto aktas paliekamas asmeniui, kuriam jis buvo paskelbtas, arba, nesant galimybės palikti, ne vėliau kaip kitą darbo dieną isiunčiamas io asmens adresu registruotu laiku. Tais atvejais, kai yra aretuojami produktai, kiti greitai gendantys daiktai, gyvūnai ir jie Civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka paimami ir nedelsiant perduodami realizuoti, turto aretas įsigalioja nuo turto apraymo momento. iuo atveju turto areto aktas ne vėliau kaip kitą darbo dieną isiunčiamas skolininkui registruotu laiku.
Skolininko turtas apraomas dalyvaujant skolininkui. Jeigu paties skolininko nėra, turtas apraomas dalyvaujant kuriam nors i pilnamečių jo eimos narių, o jeigu ir ių nėra dalyvaujant teismo ar antstolio paskirtam turto saugotojui (administratoriui). Skolininko eimos nariais laikomi asmenys, nurodyti Civilinio kodekso 6.588 straipsnyje. Skolininko juridinio asmens turtas apraomas dalyvaujant skolininko atstovui ar atsakingam darbuotojui (valdymo organo nariui, kitam administracines funkcijas vykdančiam arba ratinės darbuotojui).Aretuotą turtą antstolis paprastai palieka valdyti asmeniui, pas kurį jis tą turtą aretavo. Tačiau prireikus antstolis bet kurioje proceso stadijoje gali aretuotą turtą perduoti saugoti kitam asmeniui, taip pat ir iiekotojui. ie asmenys atlieka saugotojo pareigas. Turto saugotojui antstolis įteikia turto areto aktą. Turtą gali saugoti ir pats antstolis. Turto saugotojui u aretuoto turto saugojimą mokamas atlyginimas po deimt litų u kiekvieną saugojimo dieną, be to jam atlyginamos faktikai turėtos reikalingos turto saugojimo ilaidos, kartu atsivelgiant į jo gautą naudą. Bendra turto saugotojui imokama pinigų suma negali viryti deimties procentų aretuoto turto vertės, nurodytos turto areto akte. Tuo atveju, kai saugotoju paskiriamas asmuo, kuriam saugojimas yra jo verslo veikla, atlyginimo u saugojimą dydis nustatomas pagal io asmens nustatytus saugojimo įkainius.
Nukreipdamas iiekojimą į pinigines lėas, kai yra duomenų apie konkrečiame banke, kredito įstaigoje arba pas kitą asmenį esančias skolininko lėas, antstolis iam bankui, kredito įstaigai ar kitam asmeniui gali i karto pateikti patvarkymą dėl skolininko lėų areto ir pervedimo į antstolio depozitinę sąskaitą.
Antstolio patvarkyme dėl skolininko lėų areto turi būti nurodyta, kurios eilės iiekotojams vykdomas iiekojimas bei kiekvienos eilės iiekojimui tenkanti suma ir vykdymo ilaidos.
Jeigu skolininko lėas kredito įstaigose aretuoja antstolis ir kitos institucijos ar pareigūnai, turintys teisę aretuoti skolininko lėas, pirmiausiai lėos nuraomos pagal antstolio patvarkymą, iskyrus tuos atvejus, kai lėos aretuojamos Baudiamojo proceso kodekso nustatyta tvarka ir pagrindais. Institucijos ir pareigūnai, kurie buvo aretavę lėas skolininko sąskaitoje, gali Civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka prisijungti prie iiekojimo. Panaikinus lėų kredito įstaigose aretą, udėtą Baudiamojo proceso kodekso nustatytais pagrindais, lėos nuraomos antstoliui, kurio patvarkymu jos buvo aretuotos.
Jeigu skolininko lėas aretuoja keli antstoliai, lėos nuraomos tam antstoliui, kurio aretas įregistruotas anksčiau, iskyrus tuos atvejus, kai vėliau sąskaitą aretavęs antstolis vykdo vykdomuosius dokumentus dėl piniginių sumų iiekojimo pirmesnės eilės iiekotojams (Civilinio proceso kodekso 689 str. 5 d.) tiek, kiek reikia pirmesnės eilės iiekotojų reikalavimams patenkinti. Jeigu vėliau sąskaitą aretuojantis antstolis vykdo vykdomuosius dokumentus dėl iiekojimų tos pačios ar paskesnės eilės iiekotojams, skolininko sąskaitoje esančios lėos nuraomos ir pervedamos anksčiau sąskaitą aretavusiam antstoliui.
2.10 Turto realizavimo tvarka
Aretuotą skolininko turtą realizuoja tas antstolis, kuris į turtą aretavo vykdydamas pirmesnės eilės iiekotojų reikalavimus, o tais atvejais, kai turtą aretavo keli antstoliai pagal tos pačios eilės iiekotojų reikalavimus, tas antstolis, kuris į turtą aretavo pirmas.
Kito areto udėjimas nestabdo turto realizavimo, iskyrus Civilinio proceso kodekso 626 straipsnio 4 punkte numatytus pagrindus, kuriems esant turto realizavimas sustabdomas.
Turto realizavimo pradia laikomas vieas paskelbimas apie turto realizavimą i pirmųjų varytynių specialiame interneto tinklapyje.
Skelbimo laikratyje apie būsimą turto pardavimą i varytynių kopija saugoma vykdomojoje byloje. i skelbimo laikratyje kopija turi būti įsegta į bylą taip, kad būtų galima nustatyti laikračio pavadinimą ir skelbimo paskelbimo datą.
Asmuo, pageidaujantis varytynėse dalyvauti ratu, privalo antstoliui pateikti patvirtinimą, kad nėra kliūčių dalyvauti varytynėse, mokėjimo dokumento, įrodančio pradinės įmokos sumokėjimą, kopiją ir savo pasiūlymą dėl kiekvieno ivaromo daikto kainos, u kurią jis pageidauja įsigyti į turtą. Kiekviename pateikiamame pasiūlyme turi būti nurodytas asmens vardas, pavardė, asmens kodas, adresas (juridinio asmens pavadinimas, kodas, buveinės adresas), pageidaujamas įsigyti turtas, kaina, u kurią pageidaujama įsigyti turtą, varytynių data ir laikas, antstolio, paskelbusio varytynes, vardas ir pavardė ir asmens, pageidaujančio įsigyti turtą, paraas.
Pasiūlymas, patvirtinimas, kad nėra kliūčių dalyvauti varytynėse, ir mokėjimo dokumento, įrodančio pradinės įmokos sumokėjimą, kopija pateikiami uklijuotame voke, ant kurio turi būti nurodyta asmens, pageidaujančio dalyvauti varytynėse ratu, vardas ir pavardė, adresas (juridinio asmens pavadinimas ir buveinės adresas), pageidaujamas įsigyti turtas, varytynių data ir laikas, antstolio, paskelbusio varytynes, vardas ir pavardė.
Asmuo, priėmęs voką su asmens, pageidaujančio dalyvauti varytynėse ratu, kainos pasiūlymu, patikrina, ar is vokas atitinka reikalavimus, nurodytus Sprendimų vykdymo instrukcijos 42 punkte, ir įregistruoja atskirame ratu varytynėse dalyvaujančių asmenų urnale. urnalo, kuriame registruojami asmenų, pageidaujančių dalyvauti varytynėse ratu, kainos pasiūlymai, lapai turi būti sunumeruoti ir susiūti. urnale turi būti nurodoma voko pristatymo į antstolių kontorą data ir tikslus laikas, paymima, kad vokas nepaeistas, pasiraoma voką įregistravusio asmens. Uregistruoti vokai su asmenų, pageidaujančių dalyvauti varytynėse ratu, pasiūlymais saugomi vykdomojoje byloje.
Aretuotas turtas skolininko pasiūlytam pirkėjui parduodamas suraant Turto pardavimo skolininko pasiūlytam pirkėjui aktą. Turto pardavimo skolininko pasiūlytam pirkėjui aktas turi būti suraytas ne vėliau kaip per tris darbo dienas.
Varytynių metu raomas varytynių protokolas, kuris saugomas vykdomojoje byloje. Varytynių protokolą pasirao varytynes vykdęs antstolis, protokolą suraęs asmuo, varytynėse turtą nupirkęs pirkėjas ar jo atstovas (jeigu jis dalyvauja varytynėse). Kiti varytynėse dalyvavę asmenys, jeigu to pageidauja, taip pat gali pasirayti varytynių protokolą.
Pirkėjas, iskyrus varytynėse dalyvaujančius ratu, siūlomą didiausią kainą privalo patvirtinti pasiraydamas varytynių protokolą. Jeigu didiausią kainą varytynėse pasiūlęs pirkėjas atsisako pasirayti varytynių protokolą, jo pasiūlyta turto kaina laikoma negaliojančia, o turtas parduodamas kitam, didiausią kainą pasiūliusiam pirkėjui, kuris pasirao varytynių protokole.
Varytynių eigai fiksuoti gali būti daromas garso ar vaizdo įraas. Antstolio daromas garso ar vaizdo įraas saugomas antstolio kontoroje. Apie daromą garso ar vaizdo įraą paymima varytynių protokole.
Jeigu ratu pasiūlyta kaina atitinka Civilinio proceso kodekso 713 straipsnio 4 dalyje idėstytus pirmojo kainos padidėjimo reikalavimus, ji laikoma pradine varytynėse parduodamo turto kaina, o jeigu ratu kainą pasiūlo keli asmenys, pradine kaina laikoma aukčiausia ratu pasiūlyta kaina. Jeigu varytynėse ratu dalyvauja keli pirkėjai, o jų pasiūlytos kainos yra vienodos ir daugiau niekas nepasiūlo didesnės kainos, turtas parduodamas tam pirkėjui, kurio vokas su pasiūlymu buvo uregistruotas pirmiau kitų.
Antstolis ne vėliau kaip per tris darbo dienas po sumokėjimo u varytynėse nupirktą turtą privalo surayti turto pardavimo i varytynių aktą. Kai iiekotojui perduodamas neparduotas skolininko turtas, turto perdavimo iiekotojui aktas suraomas ir turtas perduodamas po to, kai iiekotojas sumoka perduodamo turto kainos ir jo daliai tenkančių lėų sumos, apskaičiuotos kiekvienam iiekotojui laikantis nustatytos reikalavimų patenkinimo eilės, skirtumą ir vykdymo ilaidas, tarp jų atlyginimą antstoliui u vykdomojo dokumento ar jo dalies įvykdymą.
Teismo konfiskuotą ar perduotiną valstybei turtą antstolis, suraęs turto areto aktą, perduoda Valstybinei mokesčių inspekcijai.
Gyvuliai ir paukčiai, taip pat kiti gyvūnai, jeigu skolininkas ar asmuo, kuriam jie pavedami saugoti, negali ar atsisako juos priiūrėti, antstolio patvarkymu parduodami juos superkančioms įmonėms u ių įmonių nustatytą tos dienos supirkimo kainą.
2.11 Iiekojimo i skolininko darbo umokesčio ar kitų jo pajamų tvarka
Antstolis, nustatęs, kad skolininkas gauna darbo umokestį, pensiją, stipendiją ar kitas pajamas, į kurias gali būti nukreiptas iiekojimas, ias pajamas skolininkui imokančiam asmeniui persiunčia vykdomąjį dokumentą ir patvarkymą vykdyti į dokumentą. Persiųsdamas vykdomąjį dokumentą pajamas skolininkui imokančiam asmeniui, antstolis nėra saistomas savo veiklos teritorijos.
Iiekojus visas pagal vykdomąjį dokumentą iiekotinas sumas, dokumentas turi būti grąintas jį idavusiai institucijai, o jeigu vykdomasis dokumentas nebuvo baigtas vykdyti, jį atsiuntusiam antstoliui.
Antstolio pateikti vykdyti vykdomieji dokumentai skolininko darbdavio ar skolininkui pajamas mokančioje institucijoje eilės tvarka registruojami Vykdomųjų dokumentų apskaitos knygoje nurodant: vykdomojo dokumento pateikimo vykdyti datą, vykdomojo dokumento ir jį idavusios institucijos pavadinimą, antstolio, pateikusio į dokumentą vykdyti, vardą, pavardę ir antstolio (antstolių) kontoros, kurioje jis dirba, adresą, iiekotojo ir skolininko vardus bei pavardes, o kai iiekotojas yra juridinis asmuo, jo pavadinimą ir įmonės kodą, iiekotojo buveinės arba gyvenamosios vietos adresą, jeigu nurodyta, iiekotojo sąskaitos banke rekvizitus, iiekotiną sumą, o jeigu atsiųstas vykdomasis dokumentas iiekoti periodines imokas, ių imokų dydį ir periodikumą. ioje knygoje taip pat registruojami ir asmens praymai savo noru mokėti ilaikymą periodinėmis imokomis.
2.12 Vykdymo veiksmų sustabdymas ir atidėjimas. Vykdomųjų dokumentų grąinimas iiekotojui. Vykdomosios bylos nutraukimas
Vykdomąjį dokumentą vykdantysis antstolis Civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka savo iniciatyva arba vykdymo proceso dalyvių praymu savo patvarkymu vykdymo veiksmus gali atidėti, vykdomąją bylą sustabdyti ar vykdomąjį dokumentą grąinti iiekotojui.
Patvarkymas dėl vykdymo veiksmų atidėjimo, vykdomosios bylos sustabdymo ar vykdomojo dokumento grąinimo turi būti priimta nedelsiant po to, kai paaikėja aplinkybės, dėl kurių vykdymo veiksmai atidėdami, vykdomoji byla sustabdoma ar vykdomasis dokumentas grąinamas.
Antstolis privalo sustabdyti vykdomąją bylą iais atvejais:
1)skolininkui ar iiekotojui mirus, taip pat reorganizavus ar likvidavus juridinį asmenį, kuris yra skolininkas ar iiekotojas, jeigu atsivelgiant į teisinius santykius yra galimas teisių ir pareigų perėmimas; 2) skolininkui netekus veiksnumo; 3) ikėlus skolininkui bankroto bylą, iskyrus neturtinio pobūdio bylas. iuo atveju vykdomasis dokumentas persiunčiamas bankroto bylą ikėlusiam teismui; 4) kai Lietuvos Respublikos įstatymu nustatyta tvarka fiziniam ar juridiniam asmeniui laikinai apribojamos nuosavybės teisės ar aretuojamas turtas, jeigu ios teisės apribojamos ar turtas aretuojamas Baudiamojo proceso kodekso nustatyta tvarka arba siekiant utikrinti pirminės nei iiekotojas eilės kreditoriaus reikalavimus; 5) kai skolininkui komerciniam bankui Lietuvos bankas paskiria laikinąjį administratorių. 6) kai įkaito turėtojas neprisijungia prie iiekojimo, jeigu iiekoma i įkeisto turto; 7) gavęs iiekotojo ir skolininko sudarytą taikos sutartį; 8) kai atnaujinamas terminas apeliaciniam skundui paduoti, jeigu pagrindas vykdomajam ratui iduoti buvo apskųstasis sprendimas (iskyrus skubiai vykdytinus sprendimus).
Vykdomosios bylos sustabdymo terminas. Vykdomoji byla sustabdoma, kol po skolininko ar iiekotojo mirties ar juridinio asmens reorganizavimo (likvidavimo) atsiras jo teisių perėmėjas, neveiksniam asmeniui bus paskirtas globėjas arba inyks kitos aplinkybės, dėl kurių vykdomoji byla buvo sustabdyta. Vykdomoji byla atnaujinama iiekotojo ar skolininko pareikimu arba antstolio iniciatyva. Sustabdius vykdomąją bylą Civilinio proceso kodekso 626 ir 627 straipsniuose numatytais pagrindais, antstolis gali imtis tik priemonių skolininko turtui surasti bei aretuoti.
Vykdomosios bylos nutraukimas. Vykdomoji byla nutraukiama:
jeigu iiekotojas atsisako iiekojimo;
jeigu iiekotojas ir skolininkas sudarė taikos sutartį;
jeigu mirus asmeniui, kuris buvo iiekotojas ar skolininkas, reikalavimas ar pareiga negali pereiti mirusiojo asmens teisių perėmėjui;
jeigu iam iiekojimui pasibaigė įstatymų nustatytas iiekojimo senaties terminas;
jeigu panaikinti vykdomieji dokumentai, kurie buvo vykdymo pagrindu;
reorganizavus ar likvidavus juridinį asmenį, jeigu negalimas teisių ir pareigų perėmimas;
jeigu skolininkas ir iiekotojas yra tas pats asmuo;
jeigu iiekotojas ir skolininkas sudarė skolos padengimo sutartį;
jeigu vykdomasis dokumentas neteisėtai priimtas vykdyti;
jeigu iiekotojas atsisakė priimti paimtus i skolininko tam tikrus daiktus, nurodytus teismo sprendime.
Vykdomąją bylą nutraukus, visos vykdymo priemonės, kurių ėmėsi antstolis, antstolio patvarkymu panaikinamos. Jeigu skolininko turtas buvo aretuotas teismo nutartimi, apie vykdomosios bylos nutraukimą ir būtinumą panaikinti turto aretą antstolis savo patvarkymu pranea turtą aretavusiam teismui. Nutraukta vykdomoji byla negali būti pradėta i naujo.
Vykdomąją bylą nutraukia antstolis savo patvarkymu, iskyrus įstatymu nustatytus atvejus. į patvarkymą tvirtina teisėjas rezoliucija. Patvarkymo dėl vykdomosios bylos nutraukimo nuoraą antstolis isiunčia vykdymo proceso alims. Nutraukus vykdomąją bylą, vykdomasis dokumentas su atitinkama antstolio yma grąinama jį idavusiai institucijai.
Vykdomojo dokumento grąinimas. Vykdomasis dokumentas, pagal kurį iiekojimas nebuvo vykdomas arba buvo nevisikai įvykdytas, yra grąinamas iiekotojui:
iiekotojo praymu;
jeigu skolininkas neturi turto ar pajamų, i kurių gali būti iiekoma;
3) jeigu iiekotojas atsisakė priimti skolininko turtą, neparduotą vykdymo procese;
4) jeigu nėra skolininko turto ir iiekotojo nurodytu adresu skolininkas negyvena ar nedirba, iskyrus Civilinio proceso kodekse numatytus atvejus, arba jeigu neinoma juridinio asmens buveinė;
jeigu iiekotojas savo veiksmais sprendimo įvykdymą padaro neįmanomą;
jeigu skolininkas neturi kito turto, iskyrus būstą, kuriame gyvena, ir iiekoma suma nevirija trijų tūkstančių litų;
7) jeigu antstolis nusialino ar buvo nualintas ir nebuvo gautas iiekotojo pageidavimas perduoti vykdomąjį dokumentą kitam antstoliui;
jeigu vykdymo veiksmai turi būti atliekami kito antstolio aptarnaujamojoje teritorijoje;
8) nustačius, kad skolininkas Lietuvos Respublikos teritorijoje negyvena, nedirba ir neturi turto bei pajamų.
Nurodytais atvejais antstolis surao Sprendimų vykdymo instrukcijoje nustatytos formos aktą.
Vykdomojo dokumento grąinimas iiekotojui per įstatymų nustatytą terminą netrukdo i naujo pateikti į dokumentą vykdyti. Vykdomasis dokumentas pakartotinai gali būti pateiktas vykdyti ne anksčiau kaip praėjus trims mėnesiams po jo grąinimo iiekotojui, iskyrus įstatymų nustatytus atvejus bei kai turima duomenų, kad pas skolininką atsirado turto arba jis gauna pajamas.
Grąindamas vykdomąjį dokumentą, antstolis panaikina visas priemones, kurių buvo imtasi iiekojimui įvykdyti.
Jeigu reikia grąinti vykdomąjį dokumentą iiekotojui, tačiau yra neinoma iiekotojo buvimo vieta, vykdomasis dokumentas grąinamas jį idavusiai institucijai. Įvykdyti vykdomieji dokumentai grąinami juos idavusiai institucijai.
Vykdomosios bylos ubaigimas. Vykdomoji byla laikoma baigta:
visikai įvykdius vykdomąjį dokumentą;
įstatymų nustatyta tvarka grąinus vykdomąjį dokumentą iiekotojui;
nutraukus vykdomąją bylą;
persiuntus vykdomąją bylą vykdyti kitam antstoliui;
vykdomąjį dokumentą isiuntus iskaitoms padaryti į skolininko darbovietę, mokymo įstaigą, socialinio draudimo įstaigą ir kt.;
persiuntus vykdomąjį dokumentą bankroto bylą nagrinėjančiam teismui.
Politica de confidentialitate | Termeni si conditii de utilizare |
Vizualizari: 1257
Importanta:
Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2025 . All rights reserved