CATEGORII DOCUMENTE |
Bulgara | Ceha slovaca | Croata | Engleza | Estona | Finlandeza | Franceza |
Germana | Italiana | Letona | Lituaniana | Maghiara | Olandeza | Poloneza |
Sarba | Slovena | Spaniola | Suedeza | Turca | Ucraineana |
DOCUMENTE SIMILARE |
|
Pardavimų proceso esmė - tai pardavėjo sugebėjimas padėti klientams suvokti savo poreikius ir patenkinti juos, padedant priimti sprendim¹ įsigyti siūlom¹ prekź.
Pardavėjo vaidmuo - tai konkrečių normų ribojamas elgesys, kurio tikimasi i pardavėjo.
Pardavimai yra įmonės marketingo dalis. Galima sakyti, pardavimai yra marketingo veiklos sukelto susidomėjimo realizavimas konkrečiu sandoriu. Pardavimų procesas - tai nukreipta į klient¹, t.y. į potencialų pirkėj¹, veikla, kurios tikslas - patenkinti jo poreikį.
Pardavimų proceso rezultatu laikomas kliento patenkinimas.
Toks klientas yra naudingas dėl kelių prieasčių:
tik patenkintas klientas perka pakartotinai;
jis tikriausiai papasakos apie savo įspūdius paįstamiems;
jam maiau įtakos turi reklama ir aktyvūs konkurentų pardavimai;
jis lojalus jūsų įmonei ir jūsų prekėms.
Pardavimų esmė
Profesionali¹ prekybos veikl¹ sudaro du pagrindiniai komponentai:
Klientų poreikių nustatymas. To rezultatas - bendrai kliento ir pardavėjo suvokiami poreikiai, sudarantys pirkimo pagrind¹.
Klientų poreikių patenkinimas (prekės pristatymas, jos privalumų pabrėimas, prietaravimų paneigimas). To tikslas - klient¹ įtikinti, kad jis galės patenkinti savo poreikius, nusipirkźs pardavėjo siūlom¹ prekź arba paslaug¹.
Pardavimų kokybź lemia kliento pasitenkinimas. Pagrindinė taisyklė to pasiekti - parduoti klientui tik tai, ko jam reikia.
Pardavėjo vaidmenys
Pardavimų procese pardavėjas atlieka tokius vaidmenis:
Atstovas
Bendraudamas su potencialiu klientu, pardavėjas atstovauja savo firmai, kolegoms, pristato siūlomas prekes. Įvertinimas, kurį pardavėjas gauna i pirkėjo, lengvai pritaikomas visai firmai. Rinkdamasis prekź, klientas danai teikia pirmenybź tai prekei, kuri¹ pristato pardavėjas, sukeliantis pirkėjui simpatij¹.
Konsultantas
Pardavėjas turi veikti kaip bet kuris kitas konsultantas, nedarantis skubotų ivadų apie tai, ko klientui gali reikėti. Prie rekomenduodamas prekź, jis turi isiaikinti kliento poreikius ir reikalavimus. To siekdamas, jis atidiai klausosi ir pateikia konsultacinio pobūdio klausimus.
Įtikinėtojas
Klient¹ danai atbaido pardavėjas, kuris, įtikinėdamas mogų įsigyti pirkinį, atkakliai spaudia jį tai daryti. Atvirkčiai, reikia padėti klientui apsisprźsti, atsargiai kreipiant jį pardavėjui reikalinga linkme ir įgyjant kliento pasitikėjim¹. Pasitelkus lyginam¹jį būd¹, klient¹ reikia įtikinti, kad pardavėjo siūlomai prekei yra būdingos konkrečios klientui reikalingos savybės. Geriausia pasakoti apie tuos privalumus ir naud¹, kuriuos klientas gaus, nusprendźs įsigyti į pirkinį.
Didėjančios konkurencijos s¹lygomis pardavimų proceso sėkmź ir kliento pasitenkinim¹ vis labiau lemia pardavėjo asmenybė ir elgesys. Yra tokių asmens savybių, kurių dėka prekybos sandėris tampa veiksmingesnis: santūrumas, itvermė, smalsumas, mokėjimas lengvai bendrauti, pasitikėjimas savimi, pasirengimas konkuruoti ir noras siekti tikslo. Kita vertus, tokios savybės kaip negalėjimas nustygti vietoje, netolerancija, per greitas persisotinimas bendravimu, padidintas jautrumas kontrolei, didesnio dėmesio poreikis kenkia pardavėjo darbui.
Profesionalaus pardavėjo poymiai
Kas būdinga profesionaliam pardavėjui? Čia pateikiami poymiai, apibūdinantys sėkmingai dirbantį pardavėj¹, plėtoti kuriuos labai svarbu:
Ivaizda
Korektika, saikinga, nepabrėtina ivaizda padeda umegzti kontakt¹ su klientais.
Entuziazmas
Labiau negu entuziazmas gali ukrėsti tik absoliutus jo nebuvimas? Entuziazmas kyla i įsitikinimo, kad siūlomos prekės i tiesų yra geros ir kad jos patenkins kliento poreikius. Jeigu taip nėra, pardavėjas yra nes¹iningas kliento, firmos ir savo paties atvilgiu. Entuziazmas turi pasireikti ne tik iniomis, bet ir elgesiu, odiais, kalbėjimo pobūdiu ir kitomis savybėmis.
Pasitikėjimas savimi
Net ir sėkmingiausiai dirbantiems pardavėjams ne visada sekasi. Svarbu po pralaimėjimo neprarasti pasitikėjimo savimi. Svarbu nepainioti tvirtumo ir agresyvumo. Būdingiausius pirkėjų prietaravimus ir pretenzijas reikia analizuoti ir numatyti skirtingus būdus jiems įveikti.
Mokėjimas bendrauti
Įvaldźs bendravimo technik¹, geras pardavėjas ino, kad bendravimas tampa efektyvesnis tada, kai yra abipusis. Jis kalba nedaug ir moka klausytis, kontroliuoja pokalbio eig¹ pateikdamas klausimus bei yra gerai įvaldźs bendravimo priemones (odiai, balsas, gestų kalba).
Prisitaikymas
Vienas i svarbiausių pardavėjo įgūdių - mokėjimas prisitaikyti, nes per dien¹ siekiant įvairių tikslų, jam tenka susitikti ir bendrauti biuruose su įvairiais monėmis. iuo atveju gali padėti mokėjimas suvokti, kad kiekvieno susitikimo pradia yra varus lapas' ir kad reikia palikti anapus slenksčio buvusias nesėkmes. Reikia elgtis natūraliai ir lanksčiai, vienodai pagarbiai ir su vadovais, ir su emesnio lygmens darbuotojais.
Kompetencija
Pardavėjo kompetencija - tai geras savo prekės imanymas (ir jos kokybės, ir naudos, kuri¹ jį gali duoti pirkėjui), inios apie vis¹ firmos siūlom¹ produkcij¹, apie konkurentų siūlomas rinkoje prekes (tačiau jų negalima kritikuoti bendraujant su klientu) bei inojimas, kokie yra klientų poreikiai ir kaip klientai vertina prekź.
Mokėjimas persikūnyti
Mokėjimas persikūnyti - tai gebėjimas jausti padėtį i alies. Tai suteikia pardavėjui galimybź pasijusti pirkėju. Visada naudinga savźs paklausti: ko a tikėčiausi jo vietoje? ar a pirkčiau i tokio pardavėjo? monės, sutelkź dėmesį į save, retai būna geri pardavėjai - pardavėjas turi sutelkti dėmesį į pirkėj¹. Visus pirkėjus reikia vertinti individualiai: klientas yra nepakartojamas, ir niekada negalima manyti: Visi jie'.
Patikimumas
Pardavėjas, tinkamai atstovaujantis firmai bei tinkamai pristatantis prekź, sukuria pagrind¹ nuolatiniams santykiams su pirkėju. Tikrasis pasitikėjimas gali atsirasti tik tada, kai pardavėjas imano savo prekź ir kliento poreikius.
Vengdamas teikti skubot¹ informacij¹ apie prekź, duodamas klientui galimybź pokalbio metu uduoti klausimus, pardavėjas sukelia kliento pasitikėjim¹, ir pastarasis noriai bendrauja.
Labai svarbu elgtis su monėmis paprastai ir s¹iningai, taip, kaip jūs norėtumėte, kad elgtųsi su jumis.
Pardavėjas yra neprofesionalus, jeigu jis:
per daug kalba;
nepakankamai domisi kliento padėtimi ir poreikiais;
nepastebi kliento reakcijos ir signalų;
nepajėgia paaikinti, kaip jo prekė gali patenkinti kliento poreikius, neatskleidia savo prekės privalumų tiek, kad klientas usimanytų įsigyti prekź būtent i jo, o ne i jo konkurento;
atrodo abejingas, skubantis, neskiriantis utektinai laiko bendrauti su klientu;
gaiina kliento laik¹, nes nėra gerai pasirengźs;
nemoka pasiūlyti sudaryti sandėrį;
kalbasi su monėmis, kurių nuomonė nelemia;
daro klientui nepriimtin¹ spaudim¹.
Klientų įvertinimas
Sėkmingus pardavimus lemia įvertinimas ir tyrimas. Tam reikia:
domėtis kliento aplinka, jo rinka ir įmone;
nustatyti pagrindinius asmenis, kurie priima sprendimus, rasti kontaktus su jais ir pardavimų klausimais bendrauti būtent su jais;
rasti įtakingus mones kliento organizacijoje; ie monės ne visada priima sprendimus ir nėra vadovai, bet su jais visada tariamasi, jų nuomonės yra paisoma, jie yra artimi priimantiems sprendimus monėms;
rasti ambicingus mones arba tuos, kurie turi didelių planų plėtoti savo įmonėje klientų aptarnavimo kokybź.
Poreikiai, kuriuos klientas tenkina įsigydamas pirkinį, yra dvejopi:
1. Vidiniai poreikiai
Kliento poreikiai
Juos galima apibūdinti kaip paprastus elementarius poreikius: klientas kak¹ įsigyja todėl, kad jam to reikia. Įsigyjama prekė turi tenkinti klient¹ plači¹ja prasme.
Pavyzdiai
Klientas tenkina savo pagrindinius vidinius poreikius, jeigu perka:
drabuius kaip vartojimo daiktus;
reklam¹ apskritai;
automobilį kaip susisiekimo priemonź;
parduotuvėje prekź kaip prekź bendr¹ja prasme (kad būtų').
2. Ioriniai, t.y. prestio, poreikiai
Tokius poreikius mes turime omenyje, kai klientas pateikia isamius, specifinius ir individualius reikalavimus. Daniausiai jie ireikiami kaip tikslūs kokybės ir kiekio apibūdinimai. Perkant konkreči¹ prekź, klientui svarbu ne tik patenkinti pagrindinius poreikius, bet ir gauti pelno.
Pavyzdiai
be pagrindinės drabuio funkcijos, gali būti svarbus jo gamintojas, sukirpimas, ar madingas, praktikas;
reklamoje - konkretus tikslas, kontakto su klientu kaina, įvaizdis;
perkant automobilį - jo patikimumas, eksploatavimo ilaidos, markės prestias, vertės maėjimas senstant, nesudėtinga prieiūra, atitikimas vairavimo stiliui;
perkant parduotuvėje, atsivelgiama į pirkėjų poreikių paisym¹ pačioje parduotuvėje.
Prekės ir paslaugos, kurias siūlo konkuruojančios firmos, tampa vis labiau panaios viena į kit¹.
Yra nedaug skirtumų, kuriuos klientas gali pastebėti ir kuriuos pasitelkiant galima daryti jam poveikį. Vienas i tokių - pardavėjo asmenybė, jo prieinamumas, elgesys. Taigi nė vienas prekybos darbuotojas negali sau leisti nepagarbiai elgtis su klientu. Siekdamas sėkmingai konkuruoti rinkoje, prekybos atstovas turi vengti elgtis taip, kad klientai lygintų jį su konkurentais nepalankiais jam aspektais.
Nė vienas negalime i esmės pakeisti savojo charakterio. Ir neturime to daryti, nes klientams labiau patinka bendrauti su nuoirdiais ir s¹iningais monėmis. Tačiau reikia vengti tokio elgesio, dėl kurio prarandame prekybinius sandėrius.
Toliau pateikiame daniausius elgesio modelius, sukeliančius nepalankų kliento poiūrį į prekybos darbuotoj¹.
Pardavėjas
gaiina kliento laik¹, kalbina klient¹ ne pačiu patogiausiu laiku;
inios apie prekź (paslaug¹) yra pernelyg pavirutinikos, kad ji būtų pristatyta tinkamai;
nemoka paaikinti, kodėl prekė ar paslauga gali būti naudinga pirkėjui;
pristato prekź neatsivelgdamas į pirkėjo poreikius;
per daug kalba ir nesiklauso kliento;
kalbėdamas mechanikai vartoja imoktas frazes, nevertina pardavimų kūrybikai ir neatsivelgia į aplinkybes;
organizuoja neparengtus prekės pristatymus;
mano, kad prekė yra gerai paįstama klientui, ir nesiteikia tiksliau paaikinti jos savybių;
nuolat kartoja savo mintis;
giriasi savimi ir savo laimėjimais, elgiasi arogantikai;
juodina konkurentus;
elgiasi per daug agresyviai arba, atvirkčiai, nepasitiki savimi, nerodo entuziazmo;
keičia pasiūlym¹, jei mato, kad gali dėl to turėti papildomos naudos sau;
negali arba bijo laiku ubaigti pokalbį, net jeigu jaučia, kad klientas nenori įsigyti pirkinio;
persistengia' - atidėlioja kliento sprendim¹ dėl pirkinio priėmim¹ ir tźsia pokalbį, nors klientas jau usimanė įsigyti pirkinį;
nepastebi, kaip klientas vertina jam siūlomas vertybes, ir nesistengia atsakyti;
atrodo abejingas ir skubantis, lyg neturėtų laiko skirti dėmesio klientui;
nedaro jungiamojo pasiūlymo, kuris reikalingas norint ubaigti prekybos sandėrį;
kalbasi su monėmis, kurie nepriima sprendimų;
negali isiaikinti prieasčių, kurios lemia kliento sprendim¹ įsigyti pirkinį;
negali pademonstruoti, kokiu būdu siūloma prekė tenkina kliento poreikius, bei negali paaikinti prekės vertės taip, kad klientui kiltų noras pirkti būtent i jo, o ne i konkurento;
nepateikia svarių argumentų, kodėl verta pirkti prekź;
daro nepakeliam¹ spaudim¹.
Kiekvienas prekybos darbuotojas, kuris stengiasi vengti minėtų elgesio modelių, palieka klientui ger¹ įspūdį ir pelno sėkmź.
Vertė, nustatoma perkant
Klientas priima sprendim¹ pirkti prekź, atsivelgdamas į tai, kokia jam yra ios prekės vertė.
Vertė, kuri yra nustatoma perkant, - tai ekonominių ir emocinių vertybių junginys. Kiekvienas suvokia vertź skirtingai. Kadangi svarbus vaidmuo tenka emocijoms ir jausmams, sprendim¹ danai lemia nelogikos ir iracionalios prieastys.
Suteikiama prekei vertė gali atrodyti klientui didelė arba maa.
Pirkdami maos vertės prekź, klientai tikisi, kad ji patenkins pagrindinius poreikius ir bus naudinga.
Perkant didelės vertės prekź, pirkėjui svarbu ir patenkinti bendruosius reikalavimus, ir gauti specifinius privalumus, susijusius su preke, bei atitinkančius jo iorinius poreikius.
Politica de confidentialitate | Termeni si conditii de utilizare |
Vizualizari: 1736
Importanta:
Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2024 . All rights reserved