CATEGORII DOCUMENTE |
Bulgara | Ceha slovaca | Croata | Engleza | Estona | Finlandeza | Franceza |
Germana | Italiana | Letona | Lituaniana | Maghiara | Olandeza | Poloneza |
Sarba | Slovena | Spaniola | Suedeza | Turca | Ucraineana |
DOCUMENTE SIMILARE |
|
KLAIPĖDOS UNIVERSITETAS
PEDAGOGIKOS FAKULTETAS
VAIKYSTĖS PEDAGOGIKOS KATEDRA
MATEMATIKOS PAMOKOS KONSPEKTAi
4 2 klasėse
Klaipėda, 2010
Tema: Kartojimas. Skaičių eilė ( Arkadijus Kiseliovas, Danutė Kiseliova, Matematikos pasaulyje, 4 klasė, I knyga, 3-5 puslapiai.)
Tikslai:
Psichomotoriniai: lavina greitą mąstymą, gebėjima atlikti uduotis greitai, lavina taisyklingai urayti skaičių skyrius, lavina kantrybę.
Paintiniai: mokiniai suino apie skaičių skyrius ( tūkstančių skyrius)
Emociniai: Mokiniai mokosi priimti bendrą atsakymą, dirbti grupesė.
Metodai : pokalbis, savarankikas darbas, darbas grupėse.
Vaizdinės priemonės: kortelės su skaičiais, plakatas.
Pamokos dalys ir jų trukmė |
Mokytojo veikla |
Mokinių veikla |
Įvadinė dalis 3min. |
Laba dieną mokiniai. Pasiruokite pamokai. Isitraukite vadovėlius. |
Mokiniai pasisveikina su mokytoją ir pasiruoia pamokai. |
Pagrindinė dalis 38min. Pedagoginė pertraukėle 2min Baigiamoji dalis 2min. |
Pereiname prie darbo. Atsiverskite 3 vadovėlio puslapį, a perskaitysių pirmąją uduotį : rugsėjo pirmąją į mokyklą atėjo 964 mokiniai. Į 3 pirmąsias klases atėjo po 24 mokinius ir į 3 ketvirtąsias klases po 22 mokinius. Vienoje ketvirtoje klasėje ½ visų tos klasės mokinių sudarė berniukai. Kitoje ketvirtoje klasėje berniukų buvo tik 1/3 viso skaičiaus, o dar kitoje 13. O dabar pasidaliname į tris grupes. Pirmoji grupė man pasakys, kokie skaičiai yra vienaenkliai, dvienkliai,trienkliai, sveikieji ir trupmeniniai? Antroji grupė man pasakys, kiek mokinių atėjo į pradinės klases? O trečioji grupė pasakys, kiek mergaičių atėjo į ketvirtąsias klases? Patikrinkime atsakymus.Jeigu kam nors kakas neaiku, kelkite rankas. Taigi, vienaenkliai skaičiai yra 3,dvienkliai 23,24,22,13, sveikieji skaičiai 964, ir trupmeniniai ½,1/3.. Mokiniai, atkreipkite dėmesį į skyrelį matematikos vingrybės, ir pabandykite atlikti ią uduotį namie. Prisiminkime skaičių skyrėlius. Pasiiurekite į plakatą su lentele : čia nupieti trys skyrėliai- imtai, deimtys ir vienetai. Mes jau inome, kad i atskirų vienetų galime sudaryti deimtys,o i deimčių- imtus. O dabar, vienas po kito eisite prie lentos, ir duotą skaičių uraysite į tinkamą skyrelį. Taigi, 600,25,69,236,2,75,45,50 Atsiverskime 4 vadovėlio puslapį ir Domas perskatys 2 uduotį. Taigi, mes turime suinoti ir usirayti skaičius, kurie yra sudaryti i : 1 deimtis ir 1 vienetas, koks tai skaičius yra? 11. 9 deimtys ir 9 vienetai, bus? Julija atsakys , koks tai skaičius ( 99). Sekantis, 9 imtai ir 1 deimtis keliat rankas, kas jau ino, koks tai skaičius (910) Likusius pabaigsite namuose. Pereiname prie 3 uduoties. Pasakykite gretimus skaičius iems skaičiams 14, 50, 300, 499, 1000. Keliate rankas, ir atsakynėjate. Gautus atsakymus praau urayti savo sąsiuviniuose. A ant lentos uraysiu skaičius, o jūs turesite man pasakyti, ir ant lentos urayti, keliais skaitmenimis jie urayti. Taigi, skaičius 97, pasakykite man, i kelių skaitmenų jis sudarytas (i dviejų). Sekantis skaičius 529, Tomas eina prie lentos ir urao, i kelių skaitmenų sudarytas is skaičius..Sekantis skaičius 999, Vaida eina prie lentos ir pasako savo atsakymą. Likusius savarankikai uraote savo sąsiuvinuose, o a paskui surinksiu sąsiuvinius ir patikrinsiu. Monika, perskaityk 6ąjį uduotį. Visą klasę klausosi! Monika, koks skaičius yra praleistas skaičių eilutėje, jei turime ?,217,218,219,221,222. Taip, ioje eilutėje praleisti 216, 220 skaičiai. Sekanti skaičių eilutė, Daiva man pasakys, kokiu skaičių čia trūksta? Taip. Teisingai, čia truksta 796 ir 800 skaičių. Praau atsistoti, ir visi kartu atliekame pedagoginę pertraukėlę. Į stiklo kalną a lipų (ingsniuojame) Man prakaitas pupu pupu. Virunė dar labai toli. Suskilo klumpės pakely. Ir pavargau, Ir pailsau, Bet traukių daina Vienas sau Į stiklo kalna a lipu O dabar, atlike pertraukėle pereikime prie darbo. A jums rodysių kortelės o jūs man pasakysite, kurie i skaičių yra vienetai, deimtys ir imtai. Monika, koks skaičius yra 13? Dovilė, koks skaičius yra 155? Darius man pasakys, koks skaičius yra 500? Klausynėju tu vaiku, kurie silpniau supranta. Vadovėlio 4 puslapyje, atkreipkite dėmesį į 7 uduotį. Atlikite ją savo sąsiuviniuose. ( kai mokiniai atlieka uduotį, a vaiktau po klasę ir tikrinu, kaip mokiniai atlieka uduotį) Atlikote uduotį, o dabar visi kartu pasitikrinsime jūsų gautus atsakymus. Taigi, 159+1=600, 170-1=169, 490-1=489, 479+1=480, 399+1=400, 400-1=399, 800-1=799, 800+1=801. Kas uduotį atliko neteisingai, pakelia ranką ir a prieisiu. 5 vadovėlio puslapyje atkreipkite dėmesį į virutinė vadovėlio dalį ir dar katrą pasikartokime, kad skaičiai turi savo skyrius. Niekada jų nepainiokime. Yra tūkstančiai, imtai, deimtys ir vienetai. 8 uduotį atliksime visi kartu. Jūs matote, kad vir skaičių urayti skaičių skyriai tūskatančiai, imtai, deimtys ir vienetai. Mantas man pasakys, kuris skaičius kiekviename stulpelyje maiausias ir kuris didaisusias?( maiausias 5, didiausias 3451). Ir prisiminkime, kad kai skaičiai atimami, sudedami ar dauginami, raomi vieni po kitais tam tikrą tvarką deimtys po deimtimis, vienetai po vienetais, imtai po imtais ir tūkstančiai po tūkstančiais. Tomas eis prie lentos, ir parodys, kaip mes uraome skaičius daugindami, sudedami ar atimami. O dabar įdėmiai paklausykite. Vienetai, deimtys, imtai sudaro pirmąją klasę, kuri vadinama vienetų klase. Tūkstantis priklauso jau kitai klasei, kuri vadinasi tūkstančių klase. Tūkstančių gali būti ne tik nuo 1 iki 9 tūkstančių, bet ir 99 tūkstančiai ir net 999 tūkstančiai. Tūkstančių klasė turi 3 tokius pat skyrius, kaip ir vienetų klasė. Pasiiurėkite į vadovėlio 5 puslapio apačia, čia aikiai yra parodyta. Savo sąsiuvinių galę galite nubraiyti sau tokias lantelės. Taip bus lengviau atpainti sakičių skyrėlius. Dabar atsiverskite pratybų sąsiuvinius ir atlikite uduotys. Pereiname prie paskutinės ios pamokos uduoties. Savanoris mokinis eina prie lentos atlikti ios uduoties. Kiti likusieji atlieka uduotį sąsiuviniuose. Per ią pamoką mes pasikartojome skaičių skyrėlius ir skaičių eilę. Namuose pabaikite nepabaigtas uduotis sąsiuviniuose. Pamokos pabaiga. |
Atsiverčia 3 vadovėlio puslapį. Mokiniai sprendia uduotį grupesė. Pirmieji atlike uduotį kelia rankas ir asakynėja į uduotą klausimą. Mokiniai viena po kito eina prie lentos ir urao skaičių į tinkanti skyrelį. Mokiniai atlieka uduoti sąsiuviniuose kartu su mokytojaa aktyviai dirba. Dirba visa klase, mokiniai kelia rankas ir atsakynėja į uduotus klausimus. Mokiniai klauso mokytojo, keli i jų eina prie lentos atlikti uduotį, likusieji stėbi ir atlieka uduotį sąsiuviniuose. Mokinė skaito uduotį ir atieką ją. Likusi klasė įdėmiai klausosi ir urao atsakymus į sąsiuvinį. Mokiniai kartu su mokytoja atlieka pertraukelę. Mokiniai stėbi rodomas kortelės ir atsakynėja. Mokiniai savarankikai atlieka uduotį sąsiuviniuose,pabaigus uduotį, kartu su mokytoja pasitikrina atsakymus. Mokiniai klauso mokytojo. Klauso mokytojo ir kartu su juo atlieka 8 uduotį ir prisimena kokia tvarka turi būti urayti skaičiai, kai norime juos atimti, sudeti arba padauginti stulpeliu. Mokiniai klauso mokytojo. Moytojui paliepus, atlieka pratimus pratybų sąsiuviniuose. Vienas i mokinių atlieka uduotį prie lentos, kiti atlieka sąsiuviniuose ir stėbi kas raoma prie lentos. Mokiniai klauso mokytojo ir kartu su mokytoja aptaria pamoką. |
Politica de confidentialitate | Termeni si conditii de utilizare |
Vizualizari: 2120
Importanta:
Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2024 . All rights reserved