Scrigroup - Documente si articole

     

HomeDocumenteUploadResurseAlte limbi doc
BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

AdministracjaBajkiBotanikaBudynekChemiaEdukacjaElektronikaFinanse
FizycznyGeografiaGospodarkaGramatykaHistoriaKomputerówKsiążekKultura
LiteraturaMarketinguMatematykaMedycynaOdżywianiePolitykaPrawaPrzepisy kulinarne
PsychologiaRóżnychRozrywkaSportowychTechnikaZarządzanie

Konspekt zajęć zintegrowanych dla dzieci przedszkolnych w grupie integracyjnej

edukacja



+ Font mai mare | - Font mai mic



DOCUMENTE SIMILARE

Konspekt zajęć zintegrowanych dla dzieci przedszkolnych w grupie integracyjnej.

Nazwa programu nauczania: ,,Świat Przedszkolaka'.



Ośrodek tematyczny : ,, W poszukiwaniu wiosny.'' ( 5 zajęć).

Cele ogólne ośrodka : -

przezwyciężenie obaw przed nową sytuacją,

- ośmielenie i zwiększenie otwartości

- odkrywanie własnych możliwości ruchowych,

- rozwijanie wszechstronnej stymulacji dziecka (połączenie

wrażeń dotykowych, wzrokowych, słuchowych i ruchowych

- rozwijanie inwencji twóczej dziecka.

- rozbudzanie u dziecka postawy szacunku dla świata

przyrody,

- odkrywanie postawy badawczej,

- rozbudzanie umiejętności aktywnej obserwacji na

na podstawie własnych doświadczeń dziecka,

- twórcze przyjmowanie postawy badawczej przez

- dziecko.

Cele operacyjne (dziecko):

P - jest otwarte na propozycje zabaw proponowanych

przez nauczyciela,

T - potrafi poruszać się przy muzyce,

T- potrafi posługiwać się pędzlem,

W- doprowasza rozpoczętą pracę do końca.

K- rozpozvaje charakterystyczne cechy poszczególnych

pór roku i kojarzy je z nazwą,

P- zna nazwy wiosennych kwiatów, określa ich wygląd,

P- rozumie znaczenie słów: przedwiośnie, marzanna,

przysłowie.

T - tworzy twórczą improwizację ruchową do muzyki

relaksacyjnej.

(cele - terapeutyczne - T; poznawcze -P; wychowawcze - W;

kształcące - K )

Metody pracy: m. waloryzacyjne ( ekspresja muzyczna i słowna i ruchowa m. R.R.Weroniki Sherbron,

impresyjna - malowanie techniką mokre w mokrym.'

m. problemowa - elementy ,,burzy mózgów'',

ćwiczeniowa - układanie wyrazów,

m. podająca - wersz, pokaz.

Forma pracy; grupowa - wieopoziomowa cicha

- indywidualna

- zbiorowa

Środki dydaktyczne: magnetofon, płyta CD z muzyką relaksacyjną, pędzle. farby plakatowe. podkładki i fartuszki ochronne. blok rysunkowy, symbole i sylwety, kartoniki z literami, wiersz z podręcznika ,,Wesoła szkoła'', parasol.

PRZEBIEG ZAJEĆ:

Słuchanie wiersza pt: .Żegnaj zimo.''

,,- Śniegu z lodem już nie chcemy!

- Nie, nie chcemy!

- Mrozu też, bo wciąż marzniemy,

- Oj, marzniemy!

- Więc, schowajmy łyżwy, sanki

- Na strych sanki!

- Pożegnajmy też bałwanki

- Cześć bałwanki !

- Już tej zimy mamy dosyć!

- Mamy dosyć!

- Może wiosnę czas zaprosić!

- Tak, zaprosić!

- Lecz, czy ona przybyć zechce?

- Pewnie zechce!

- Ale zima odejść nie chce?

- Jak to, nie chce?

- Wciąż tu siedzi wstrętna panna

- Jaka panna ?

- Nazywają ją Marzanna

- Ach! Marzanna,

- Mamy dość bogini zimy!

- Co zrobimy?

- Hen, za morze wypędzimy!

- Utopimy!

- Niech więc kukłę porwie rzeka

- Bystra rzeka

- Wiosna tylko na to czeka!''

3. Omówienie wiersza - Co by było gdybyzima nas nie opuściła?

4. Przedwisenne zagadki - ( z gazetki przedszkolnej)

5. ,, Pierwsze kwiaty'' - pokaz wyglądu i omówienie nazw i charakterystycznych cech pierwszych wiosennych kwiatów.

6. Improwizacja ruchowa do muzyki relaksacyjnej pt: ,,Kwiaty rosną

7.Wykonanie ćwiczeń ruchowych ( wybrane elementy) metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherbo pt: Budzenie się wiosny -

inspirowane opowieścią twórczą nauczyciela.

a) ćwiczenia do poznania własnego ciała

- wyczuwanie brzucha, pleców i pośladków,

- nóg i rąk,

- twarzy,

- całego ciała

b) ćwiczenia ,, z'' w parach (partner aktywny i partner bierny)

- opieranie się o partnera

- kołysanie  ',,walka zimy z wiosną

- prowadzenie ślepca

c) ćwiczenia ,,przeciwko''

- paczka

d) ćwiczenia ,,razem''

- wstanie z siadu prostego opierając się o partnera

- kołyska

e) ćwiczenia ,,razem'' w grupie

- tworzyy słoneczko - ,,słonko wita wiosnę,

f) ćwiczenia twórcze do muzyki relaksacyjnej

wg pomysłowości dzieci.

8. Układanie z liter nazw wiosennych kwiatów - 6 latki

dzieci młodsze oraz dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych - rysowanie na dużym arkuszu papieru wiosennych kwiatów.

9. Osłuchanie sięi nauka w/w wiersza - wg zainteresowania dzieci

- powtarzamy wszyscy razem,

- utrwalanie treści w formie dialogu: chłopcy - dziewczynki,

- w parach.

10. Zabawa ruchowa z szybką reakcją na sygnał dżwiękowy pt: ,,Budzi się świat'

11. Wykonanie pracy plastycznej - lepienie z plasteliny wiosennych kwiatów.

- pokaz pracy,

- omówienie sposobu jej wykonania,

- rozdanie materiałów i przystąpienie do pracy - zachęty i pochwały nauczyciela,

- prace higieniczno-porządkowe w sali po pracy plastycznej,

- wykonanie wystawki dla rodziców,

- samoocena wykonanych prac.



Politica de confidentialitate | Termeni si conditii de utilizare



DISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 1177
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2024 . All rights reserved