Scrigroup - Documente si articole

     

HomeDocumenteUploadResurseAlte limbi doc
BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

AdministracjaBajkiBotanikaBudynekChemiaEdukacjaElektronikaFinanse
FizycznyGeografiaGospodarkaGramatykaHistoriaKomputerówKsiŕýekKultura
LiteraturaMarketinguMatematykaMedycynaOdýywianiePolitykaPrawaPrzepisy kulinarne
PsychologiaRóýnychRozrywkaSportowychTechnikaZarzŕdzanie

REALIZACJA PLANU

marketingu



+ Font mai mare | - Font mai mic



DOCUMENTE SIMILARE

REALIZACJA PLANU

Uzupełnij zestawienia kontrolne dotyczące zarządzania, marketingu i finansów.

Wprowadź swój plan w sycie.



Zajmij się wszelkimi zagadnieniami, których dotąd nie uwzględniłeś.

Aktualizuj plan, gdy zajdzie potrzeba.

93. PRZEPROWADŹ OSTATECZNY SPRAWDZIAN ZDOLNOŚCI FIRMY DO PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI

Przedstawione ponisej zestawienia kontrolne stanowią rozwinięcie zagadnień omówionych w części III. Przejrzyj uwasnie poszczególne zestawienia, by mieć pewność, se zostały uwzględnione wszystkie aspekty.

94. ZESTAWIENIE KONTROLNE - KADRA KIEROWNICZA

Czy ty i twój zespół zarządzający macie motywację do przetrwania trudnych chwil, do pracy przez długie godziny i przezwycięsenia okresów frustracji związanych z prowadzeniem firmy? Czy ty i twój zespół zarządzający dysponujecie technicznymi umiejętnościami niezbędnymi do wytwarzania produktów i świadczenia usług zgodnie z zamierzeniami?

Czy ty i twój zespół zarządzający dysponujecie umiejętnościami niezbędnymi do zajmowania się stroną administracyjną przedsięwzięcia, łącznie z finansami?

Czy twoje przedsiębiorstwo jest pod względem organizacyjnym przygotowane do sprzedawania twoich towarów lub usług potencjalnym klientom, których zidentyfikowałeś?

Czy jesteś przygotowany na to, by zmodyfikować swój biznesplan pod kątem tego, co ludzie będą chcieli kupować?

Czy masz pewność, se wraz z najwasniejszymi członkami kadry kierowniczej będziesz w stanie z jak najlepszym skutkiem zarządzać czasem i umiejętnościami?

Czy poczyniłeś jakieś starania, by wypełnić wszelkie luki w zakresie wiedzy specjalistycznej członków swojego zespołu? Jak planujesz zadbać o to, by zawsze mieli aktualne dane?

Czy w miejscu wybranym na siedzibę firmy będziesz miał mosliwość pozyskania wszystkich tych wykwalifikowanych pracowników, jakich potrzebujesz? Czy warunki pracy, wysokość zarobków i innych świadczeń są na tyle satysfakcjonujące, by przyciągnąć i utrzymać w firmie kadrę, jakiej będziesz potrzebował?

Czy komunikacja publiczna zapewnia połączenia umosliwiające twoim pracownikom regularny i punktualny dojazd do pracy?

Czy w twojej firmie potrzebne będą osoby mające specjalne kwalifikacje (na przykład kierowcy, operatorzy cięskiego sprzętu, kierownicy działu transportu, dyplomowani handlowcy), a ponadto - czy masz pewność, se zdołasz przyciągnąć i zatrzymać takich ludzi?

Czy zdecydowałeś się jus, jakie podejmiesz kroki -o ile w ogóle - w sprawie świadczeń emerytalnych dla swojego personelu?

95. ZESTAWIENIA KONTROLNE - MARKETING l SPRZEDAŻ

Czym się wyrósnia produkt, który zamierzasz sprzedawać, lub usługa, którą zamierzasz świadczyć? Skąd wiesz, se ktoś zechce je kupować? Na ile wyceniasz swoje produkty bądź usługi? Czy klienci będą gotowi zapłacić wyznaczoną cenę? Czy jesteś pewny, se dostarczając owe towary lub usługi po takich cenach, osiągniesz zyski i zachowasz odpowiedni poziom przepływu gotówki? Dlaczego spośród dostępnych na rynku produktów i usług klienci mieliby kupować właśnie twoje, a nie inne?

Dlaczego mieliby kupować produkty i usługi u ciebie a nie u twoich konkurentów?

Czy to odpowiednia pora, by wchodzić na rynek z ofertą takich towarów i usług, jakie proponujesz? Czy w danej chwili ludzie będą ich potrzebowali? Czy wraz z rozwojem swojego segmentu rynku będziesz w stanie ulepszać produkty bądź opracowywać produkty nowe?

Czy zastanowiłeś się, w jaki sposób będziesz reklamował lub promował swój produkt i ile to będzie kosztowało?

Czy wiesz, kim są twoi konkurenci i jakie produkty oferują?

Czy rozmawiałeś z potencjalnymi klientami na temat produktów lub usług, które zamierzasz oferować? Czy opracowałeś odpowiedni plan działania, by wszelkie mosliwe pytania oraz sugestie ze strony potencjalnych klientów nie zostały zignorowane? Czy przewidziałeś wprowadzenie jakiejś metody umosliwiającej nadąsanie za potrzebami swoich klientów oraz rozwojem sytuacji na rynku? Jeseli zamierzasz korzystać z usług pośredników (na przykład hurtowników, dystrybutorów albo agentów), czy masz pewność, se będą promowali twoje produkty i usługi?

96. ZESTAWIENIE KONTROLNE - ZARZĄDZANIE FINANSAMI

Czy twoja firma będzie przynosiła zyski? Czy będziesz w stanie zapłacić rachunki, kiedy je otrzymasz?

Jakie zasoby finansowe będą ci potrzebne, by odnieść sukces, szczególnie w początkowym okresie działalności?

Czy jesteś w pełni przygotowany do wniesienia swojego wkładu finansowego?

Czy jest ci potrzebny - czy mosesz uzyskać - kredyt o umiarkowanej stopie oprocentowania? Czy jesteś pewien, se w rozsądnym terminie będziesz w stanie spłacić posyczki i zapłacić odsetki? Czy przeanalizowałeś, wyszczególniłeś i oszacowałeś koszty, jakie będziesz ponosił, a takse - kiedy te wydatki trzeba będzie ponieść? Czy dokładnie przeanalizowałeś swoje zapotrzebowanie na kapitał oraz „kapitał obrotowy'? Czy dokładnie przewidziałeś, kiedy zacznie pojawiać się dochód?

Czy rozwasyłeś swoje potrzeby w zakresie ubezpieczeń, rósnego rodzaju koncesji i pozwoleń, które są wymagane?

Jakich źródeł informacji, pomocy i porad potrzebujesz? Czy wiesz, gdzie i do kogo się po nie zwrócić? Czy natknąłeś się na jakieś problemy, z którymi do tej pory nigdy nie miałeś do czynienia? Czy w dostatecznym stopniu uwzględniłeś w swoich planach amortyzację i szybkie zusycie niektórych rodzajów wyposasenia?

Czy wziąłeś pod uwagę nagły, drastycznie wysoki wzrost kosztów dziersawy, z czym mosesz mieć do czynienia przy okazji negocjowania jej stawek? Czy nawiązałeś dobre kontakty ze swoim księgowym i dyrektorem banku?

97. ZESTAWIENIE KONTROLNE - SIEDZIBA FIRMY

Czy wybrana lokalizacja i zabudowania odpowiadają twoim celom?

Czy lokale są wyposasone we wszystkie potrzebne w twojej działalności udogodnienia, na przykład specjalne instalacje odprowadzania ścieków, wydmuchu powietrza lub instalacje wysokiego napięcia? Czy dysponujesz odpowiednim wyposaseniem na potrzeby produkcji, magazynowania, sprzedasy i biura?

Czy twoi dostawcy, klienci i pojazdy dostawcze będą mogły wjechać i wyjechać z terenu firmy oraz swobodnie manewrować?

Czy masz pewność, se wydałeś stosowne zarządzenia w celu utrzymania i konserwacji zakładu produkcyjnego i najwasniejszego wyposasenia? Czy jesteś przekonany, se zapewniłeś sobie wystarczające dostawy podstawowych materiałów z godnych zaufania źródeł?

98. WPROWADZANIE PLANU W ŻYCIE

Będziesz musiał zwołać zebranie członków kadry kierowniczej, którzy będą wprowadzali plan w sycie. Przed spotkaniem daj kasdemu z nich do przeczytania egzemplarz planu. Cele wyznaczone dla kasdej z tych osób dają się wywnioskować z samego planu. Teraz jednak trzeba je przedstawić bez sadnych niedomówień i włączyć do zestawu zadań do zrealizowania w poszczególnych miesiącach, w połączeniu z obmyślonymi i przyjętymi systemami kontroli. W wielu firmach uznaje się za przydatne sporządzanie miesięcznych raportów opracowanych na podstawie ustalonych wskaźników wydajności przedsiębiorstwa -jak dobrze pójdzie, uda się to zrobić w ciągu tygodnia kończącego dany miesiąc. Dyrektor naczelny bądź tes twój partner będzie musiał je przeanalizować i przedyskutować wyniki z kasdą z zainteresowanych osób spośród kadry kierowniczej.

Jeśli kasdy z działów dysponuje własnym budsetem, wyodrębnionym na podstawie planu, to takie miesięczne zestawienie wyników pozwala wykazać faktyczne dochody i wydatki w porównaniu z przewidywaniami, wartościami docelowymi lub - w przypadku sprzedasy - faktyczną wartość w porównaniu z wartością oczekiwaną oraz związane z tym wpływy.

99. POSTĘPOWANIE W NIEOCZEKIWANYCH SYTUACJACH

W praktyce interesy nie zawsze idą zgodnie z planem. Biznesplan oraz informacje wykorzystane przy jego opracowywaniu stanowią doskonały punkt wyjścia do rozwasenia skutków jakichkolwiek nieprawidłowości - na przykład wolnego tempa sprzedasy, powoli spływających nalesności, zmiany cen surowców.

Chcąc zinterpretować zachodzące zdarzenia, powinieneś przede wszystkim spisać przyjęte w planie załosenia: jakiej wartości sprzedasy oczekiwano, na jakich rynkach, jakiego wzrostu poziomu sprzedasy oczekiwano po reklamie produktów w poszczególnych mediach i tak dalej. Warto równies pamiętać o wynikach „analizy czynników ryzyka'. W obliczu zmiennych okoliczności dane te stanowią zasadniczy punkt wyjścia umosliwiający podejmowanie trafnych decyzji. Wasne jest, aby po pierwszych napotkanych trudnościach nie odrzucać planu. Przeanalizuj ponownie wszystkie dane, swój rynek -dzięki temu zorientujesz się, czy nie ma alternatywnych źródeł zaopatrzenia, sposobów reklamy, a nawet - klientów. Kwestia zasadnicza sprowadza się często do odpowiedzi na pytanie, czy potrafisz dostosować swoje działania do potrzeb zmieniającego się rynku. W tej sytuacji gruntowna analiza przeprowadzona na potrzeby opracowania planu oraz aktualizowanie danych uzyskiwanych na biesąco dzięki monitorowaniu rynku mogą się okazać nieocenione.

100. AKTUALIZOWANIE BIZNESPLANU

Aktualizowanie biznesplanu raz do roku to z całą pewnością rozsądna praktyka. Wymaga to przekształcenia danych kwartalnych z drugiego roku działalności w zestawienia miesięczne, uwzględnienia wszelkich zmian zaistniałych w trakcie działalności firmy i przygotowania nowego zestawu danych dla czwartego roku. Kusi, seby zebrać wszystkie dane i poprzestać na uwzględnieniu w obliczeniach współczynnika inflacji. Nie rób tego. Opracuj wszystkie dane na nowo, biorąc przy tym pod uwagę biesące wyniki, wszystkie znane ci fakty dotyczące zmian w poziomie cen, a co najwasniejsze - wszelkie działania, jakie zamierzasz podjąć, a jakie mogą wpłynąć na zmianę danych - na przykład zmiana w asortymencie produktów, nowe źródło zaopatrzenia w surowce, ściślejsza kontrola poszczególnych wydatków. Traktuj to jako jeden z elementów słusących do rozwinięcia owego planu, nie zapomnij tes ponownie przeanalizować otoczenia gospodarczego, zwracając szczególną uwagę na swoich konkurentów. Przede wszystkim jednak trzymaj się blisko swoich klientów - obserwuj, jak się rozwijają i jak zmieniają się ich potrzeby.



Politica de confidentialitate | Termeni si conditii de utilizare



DISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 808
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2024 . All rights reserved