Scrigroup - Documente si articole

     

HomeDocumenteUploadResurseAlte limbi doc
BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

БудівництвоЕлектроннийМедицинаОсвітаФінансигеографіяекономіказаконодавство
косметикамаркетингматематикаполітикаправопсихологіярізнийсоціологія
технікауправлінняфізичнийхарчуванняінформаціюісторія

СОЦІАЛЬНА СИТУАЦІЯ РОЗВИТКУ ДІТЕЙ З ПСИХОФІЗИЧНИМИ ВАДАМИ В РІЗНИХ ТИПАХ ЗАКЛАДІВ

Освіта



+ Font mai mare | - Font mai mic



DOCUMENTE SIMILARE



Основними закладами для дітей з психофізичними вадами на сьогоднішній день є спеціальні школи і школи-інтернати 8 типів. У кожному з них створюються спеціальні умови для навчання і виховання учнів з певним видом дизонтогенезу. Згідно нової методології спеціальної освіти, яка відкидає офіційно прийняту в державі інтернатну модель як основну для дітей з психофізичними вадами, в різних областях України почали функціонувати реабілітаційні заклади різного профілю. Тенденцією сучасної освітньої політики є й інтегроване навчання, яке набуває все більшої популярності.

А.В.Колупаєва, М.М.Малофєєв, Л.Масунова, Н.М.Назарова, М.І.Нікітіна, О.Олішевська, В.Г.Петрова, В.Постовий, Б.П.Пузанов, Т.П.Свірідюк, В.М.Синьов, Л.І.Солнцева, Н.М.Стадненко, А.Г.Шевцов, Б.Г.Шеремет, М.Д.Шматко та ін. Ними досліджувались принципи, переваги та недоліки різних підходів до організації навчання, особливості реалізації варіантів навчання дітей відповідно до виду дизонтогенезу, динаміка змін спеціальної освіти та її інноваційні тенденції тощо.

вивчення можливостей забезпечення умов для розвитку дітей з психофізичними вадами у різних типах закладів.

залежить від ставлення до них:

створювати умови для розвитку і самостійної адаптації в суспільстві [3].

У інтернатних закладах корекційна робота з вихованцями проводиться як у першу, так і в другу половину дня, що сприяє її ефективності.

дітей з психофізичними вадами від соціуму, яка призводить до обмеженості та спотворення уявлень про соціальні взаємини, побут; відірваність дітей від сімї та усунення батьків від виконання своїх обовязків. Інтернатний спосіб життя не гарантує задоволення основної потреби дітей рости і розвиватися у атмосфері любові й захищеності. У спеціальних школах діти не мають можливості скористатись правом вибору варіанту освіти. Учні спеціальних шкіл внаслідок постійної опіки та ізоляції від здорових однолітків набувають комплексу інвалідності, споживацьких установок, у них формується негативне ставлення до інших людей.

Направлення дітей з психофізичними вадами у спеціальні школи здійснюється лише за згоди їхніх батьків. Якщо ж такої згоди вони не дають, то альтернативою виступає індивідуальне навчання. Перевагою його є можливість повного урахування індивідуальних особливостей дитини, адаптації програми до зони найближчого розвитку, наявність звичної для дитини обстановки, відсутність негативного впливу взаємодії з іншими дітьми. Проте при індивідуальній формі навчання дитина опиняється в умовах ще більшої соціальної ізоляції. Найчастіше з такою дитиною працюють вчителі масової школи, які не мають спеціальної підготовки і через те не враховують особливостей розвитку і навчання своїх вихованців. Досягнення дитини у процесі індивідуального навчання при цьому ніким не контролюються, тому досить часто не відповідають її потенційним можливостям. Істотним недоліком індивідуального навчання є те, що діти не одержують необхідної корекційної допомоги, у кращому випадку здійснюється лише медична. Крім того нехтується така важлива умова психічного розвитку як міжособистісна взаємодія з однолітками.

Світовий досвід доводить особливу значущість спільного навчання дітей з психофізичними вадами зі здоровими ровесниками для повноцінної життєдіяльності таких дітей і благополуччя суспільства. Тому на часі науковцями, педагогами і батьками активно порушується питання про інтеграцію.

діти з психофізичними вадами, до організації охоронного режиму, забезпечення класів фахівцями дефектологами, створення спеціальних умов для навчання.

Включення дитини з психофізичними вадами в масову школу само по собі не усуває упередженого ставлення педагогів, однокласників та їхніх батьків до неї і невротизації її особистості через переживання комплексу неповноцінності.

SOCIAL SITUATION OF DEVELOPMENT OF CHILDREN WITH PSYCHOPHYSICAL DEFECTS IN DIFFERENT TYPES OF SCPOOLS

Article deals with advantages and disadvantages of residence of children, rehabilitation establishments under conditions of individual and integration teaching.

Key words: children with psychophysical defects, special education, disontogenesis, integration, professional accompanying.



Politica de confidentialitate | Termeni si conditii de utilizare



DISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 2220
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2025 . All rights reserved