Scrigroup - Documente si articole

     

HomeDocumenteUploadResurseAlte limbi doc
BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

БудівництвоЕлектроннийМедицинаОсвітаФінансигеографіяекономіказаконодавство
косметикамаркетингматематикаполітикаправопсихологіярізнийсоціологія
технікауправлінняфізичнийхарчуванняінформаціюісторія

ОБРОБКА ТА АНАЛІЗ СОЦІОЛОГІЧНИХ ДАНИХ

соціологія



+ Font mai mare | - Font mai mic



DOCUMENTE SIMILARE



зний науковий аналіз результатів дослідження може бути ускладнений або зовсім неможливий.

-мації на мову формальної логіки. Це означає, що кодується не сам зміст відповідей, а тільки факт їх наявності чи відсутності. Така форма кодування достатня для того, щоб здійснити числові операції з будь-якою інформацією, незалежно від її первинного вигляду, форми, змісту чи призначення. Процедура кодування включає до себе присвоєння кожному варіанту відповідей певних умовних чисел-кодів. У результаті вся інформація анкет чи бланків інтервю перетворюється на систему чисел, у якій вирішальне значення має сам порядок кодів (чисел). Ще до початку дослідження виконується кодування інформації, коли певні коди одержують ті варіанти відповідей на закриті та напівзакриті запитання анкети, які закладені в самі інструменти. Окремо, уже після опитування, проводиться кодування відповідей на відкриті запитання. Для цього: 1) вписуються всі варіанти відповідей та визначається їх частота; 2) проводиться їх класифікація, зведення в певні смис кодифікатор; 4) усі варіанти відповідей кодуються за допомогою кодифікатора.

льної одиниці. В області 15 населених пунктів міського типу. Зрозуміло, що такі дані дуже приблизні, сирі. Тому їх необхідно згрупувати у таблицю.

При с т р у к т у р н о м у групуванні проводиться класифікація за певним показником, обєктивно властивим усій сукупності даних. Якщо ж за основу групування береться показник, створений самим дослідником, або показник субєктивний за своєю природою, то проводиться т и п о л о -г і ч н е групування. Коли воно проводиться за двома чи більше показниками для визначення їх взаємозалежності, то воно є а н а л і т и ч н и м.

Розрізняють т е о р е т и ч н у й е м п і р и ч н у типологізацію. У т е о р е т и ч н і й типологізації узагальнення соціальних ознак здійснюється відповідно до науково обґрунтованого критерію. Так, типологія форм держави, виділення правових інститутів та інше є видами науково обґрунтованих класифікацій.

рної класифікації з боку теорії ускладнені. У таких випадках проводиться е м п і р и ч н а типологізація обєктів. Її методи дозволяють здійснювати зіставлення (перебір) багатьох ознак і визначати їх стійкі сполучення, що відображають цілісність обєкта. Це відкриває широкі можливості для систематизації первинного матеріалу і опису фактів значної складності. Пізнавальний сенс такої класифікації принципово відмінний від теоретичної типології.

Широке використання багатомірної класифікації у соціології стало можливим завдяки розвитку електронно-обчислювальної техніки. Для емпіричної типологізації застосовують процедури багатомірного статистичного аналізу (факторний, латентний, кластерний та ін.). Так, вивчення особливостей особистості правопорушника передбачає аналіз ознак, що характеризують його ціннісні орієнтації, моральні й правові погляди, ідеологічні настанови. Ці характеристики взаємоповязані і в цілому можуть утворювати стійкі типи особистісних якостей. Для їх фіксації у кримінології використовується метод розпізнавання образів, який полягає в розробці та введенні в ЕОМ комплексу ознак, що відповідно до гіпотез дослідження характеризують внутрішній світ правопорушника.

Таблична форма відображення даних доповнюється графічною. Найчастіше використовуються п о л і г о н и (для відображення дискретних рядів) та г і с т о г р а м и (для неперервних рядів).

Для більш глибокого узагальнення інформації використовуються спеціальні статистичні величини: с е р е д н і, д и с п е р с і я, к о е ф і ц і є н т и к о р е л я ц і ї.

Виділяють такі види середніх величин: мода, медіана, . М о д а величина, що повторюється нтрація явищ максимальна. М е д і а н а точка, що розсікає

вняння різних рядів розподілу і вимагає досить складних розрахунків, які найчастіше проводяться за допомогою ЕОМ.

та з о в н і ш н і м с п і в в і д н о ш е н н я м и. Під внутрішнім співвідношенням розуміємо порівняння між собою елементів числового ряду, а під зовнішнім порівняння двох чи більше елементів показниками, один з яких є обовязково спільним для них. Процедура внутрішнього співвідношення дозволяє одночасно інтерпретувати результати групування в тих випадках, коли числовий ряд має модельну (найбільшу) величину.

Схема перевірки гіпотез в аналітичному дослідженні спирається на пошук взаємозвязку між характеристиками обєкта. Вона складається з д в о х п о с л і д о в н и х е т а - п і в інтерпретації одержаних даних. Перший характеризується використанням методу порівняння числових рядів розподілу, другий пошуками фактичного показника (показників). Найбільше значення в аналітичних дослідженнях має другий етап, бо саме тоді реалізуються основні цілі та завдання дослідження.

10.3. Оформлення результатів

глава перша містить у собі обґрунтування актуальності досліджуваної проблеми і характеристику дослідження (вибірку, репрезентативність даних, методи збору інформації та ін.);



Politica de confidentialitate | Termeni si conditii de utilizare



DISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 4575
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2025 . All rights reserved